úterý 27. září 2022 Jonáš

Karlovarský kraj má skryté skvosty, všimli si v centrále cestovního ruchu

Karlovarský kraj má tři skryté skvosty, jež mají velký návštěvnický potenciál. Takové sdělení vyslal do světa Institut turismu České centrály cestovního ruchu - CzechTouris. Podle odborníků se mezi méně známé atrakce řadí návštěvnické centrum porcelánky Thun 1794 v Nové Roli, hornické muzeum v Krásně a  hrad Vildštejn ve Skalné.

Jedním z kritérií krajských nominací neobjevených skvostů letošního roku 2022 byla návštěvnost v uplynulém roce. „Společně s organizacemi destinačního managementu se snažíme přilákat pozornost i na místa v celé České republice, která turisté dosud příliš neobjevili. A také upozornit na to, kde a co chybí k tomu, aby se cestovní ruch v dané lokalitě rozvíjel,“ uvedla Veronika Janečková, ředitelka produktového managementu a regionální spolupráce České centrály cestovního ruchu – CzechTourism. 

Podle Janečkové může nově zveřejněný seznam památek nastartovat turistický boom. Pokud bychom se podívali na všechna dnes velmi známá turistická místa, na začátku vždy zpravidla stála nová atraktivita či neobjevený skvost - Lipno nastartovala Stezka v korunách stromů, do Kutné Hory se jezdí na chrám sv. Barbory, do Českého Krumlova nebo do Litomyšle na zámek, do Milovic do Mirákula, za pivem do Plzně či do rodinných pivovarů, Dolní Morava nově láká na světově unikátní Sky Bridge aj. Často se jedná také o objekty zapsané v UNESCU,“ dodala

Karlovarský kraj se potýká v poslední době s úbytkem turistů. I v souvislosti s válkou na Ukrajině. Dříve totiž často do kraje jezdili turisté z Ruska.Po výpadku hostů z rusky mluvících zemí se ale musí nyní přeorientovat i na jiné destinace a nabídnout také možnosti vyžití pro mladší rekreanty a rodiny. 

Důležité je také to, že tady nekončíme. Ten trend se mění, dnes už se nejezdí na dovolenou na tři nebo pět týdnů, ale na dva tři dny. A důležité je, aby se zákazníci vraceli. A aby se vraceli, musí být pestrá nabídka: Krušné hory, lyžařská střediska, hrady, filmová turistika, James Bond a vůbec spousta filmů se natáčela i tady v Puppu (v hotelu Pupp),“ popsal výkonný ředitel ChechTourism Jan Herget.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto THUN

Štítky Cestování, Památky, Karlovarsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.