čtvrtek 29. října 2020 Silvie

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Vadí vám nepořádek v okolí? Řekněte starostovi, kameru lze vyhrát zdarma

Nepořádek, výtržnosti a vandalismus hlásí obyvatelé Ostrova. Problém se týká zrekonstruované bývalé železniční stanice Schlackenwerth, jejíž interiér často trpí řáděním vandalů. Podobné „slepé místo“, tedy problémovou lokalitu, najdeme v každé obci. Může se jednat o okrajovou ulici, zapadlý podchod, komunikaci, kde opakovaně dochází k přestupkům, nebo rizikový vodní tok. Společným jmenovatelem bývá nepořádek, vandalismus, zvýšená kriminalita, odlehlost či koncentrace problémových osob.

Právě na místa, kterým se místní vyhýbají a které pravidelně přidělávají vrásky městským orgánům i policii, si chce posvítit soutěž Slepá místa. Projekt, v němž je Drbna mediálním partnerem, iniciovala společnost Axis Communications, hlavním partnerem je Svaz měst a obcí. Do soutěže lze přihlásit rizikové lokality v obci. Přihlášená místa následně posoudí odborná porota a vítězná lokalita získá inteligentní dohledový bod v hodnotě 150 tisíc korun. V tuto chvíli soutěží o kamerový dohled 11 projektů z celé ČR – podpořit je můžete například hlasováním nebo sdílením na sociálních sítích.

Problémové odpočívadlo pro cyklisty

Krušnohorskou ulici ve městě Ostrov hodnotí místní obyvatelé jako vůbec nejnebezpečnější. Zrestaurovaná budova v této ulici nyní slouží jako odpočívadlo pro cyklisty, často do ní ale zavítá mládež, která uvnitř budovy ničí majetek města. Hlídka městské policie Ostrov již ve dvou případech vypátrala pachatele tohoto vandalismu, ale kamerové řešení by bylo dlouhodobým řešením.

Chytré kamery přináší okamžitý efekt

Výhra v podobě chytré kamery, vybavené potřebnou analytikou, může problémové lokality významně eliminovat nebo úplně odstranit. Kameru lze například vybavit tlampačem, jehož prostřednictvím je možné v reálném čase oslovit výtržníky či vandaly. Efekt odrazení v takovém případě funguje téměř na 100 %. Jiná inteligentní funkce dokáže upozornit na to, že se na určitém místě dotyčná osoba zdržuje podezřele dlouho. To se hodí například v případě prevence sprejerství. V neposlední řadě umí kamery vybavené příslušnou analytikou rozpoznat kritické zvýšení hladiny vodního toku a vyslat zprávu povolaným osobám.

Víte o slepém místě, které by v soutěži nemělo chybět? Informujte o soutěži své zastupitele! Veškeré informace najdete na stránce www.slepamista.cz, a to včetně vzorového e-mailu zastupitelům.

Ohodnoť článek

PR text

Štítky slepé místo, soutěž, projekt, kamry, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.