čtvrtek 13. srpna 2020 Alena

Na karlovarských promenádách by se mohl servírovat legendární čaj o páté

Město Karlovy Vary bude lákat turisty nejen na lázeňství, léčivé prameny a krásné kolonády. Nabídnout chce zážitky, aktivní dovolenou, programy pro děti a také propojení kultury s gastronomií. Navíc připravuje voucherový systém, který si návštěvníci budu moci sami vygenerovat na webu města.

Zastupitelé Karlových Varů na podporu cestovního ruchu vyčlenili padesát milionů korun. Ty budou použity na tři základní programy, kterými jsou vouchery, reklamní kampaň a volnočasové aktivity. Primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová upozorňuje, že největší české lázně mají obrovskou šanci změnit vnímání města mezi českými turisty.

„Máme jedinečnou příležitost ukázat Karlovy Vary v tom nejlepším světle, zbavit je všelijakých nálepek a představit je jako atraktivní a bezpečnou destinaci vhodnou pro atraktivní aktivní i odpočinkovou letní dovolenou,“ vysvětluje primátorka města, která přiznala, že u Čechů existuje určitý psychický blok vůči Karlovým Varům, který by bylo dobré odbourat.

I proto chce do různých kulturních a volnočasových aktivit zapojit co nejvíce karlovarských spolků, umělců i agentur. Hodně prostoru má samozřejmě dostat i Karlovarský symfonický orchestr.  „Oživíme městská prostranství, vymýšlíme program, který propojí místní kulturní scénu s gastronomií. Vrátit by se na kolonády mohl například legendární čaj o páté. Ten by mohl být spojený s malými komorními koncerty právě hráčů orchestru,“ pokračuje Andrea Pfeffer Ferklová.

Vedle masivní reklamní kampaně a kulturních a volnočasových aktivit, chtějí Karlovy Vary turistům nabídnout slevové kupóny. Ty budou ve třech variantách a jejich cena se bude odvíjet od délky pobytu v lázeňském městě. „K dispozici jsou tři varianty slevy. 1000,-Kč na pobyt se snídaní s minimální délkou pobytu 3 noci. 2500,- Kč na welness a relax pobyt o délce alespoň 4 noci a konečně 5000,- Kč na lázeňský pobyt na sedm a více nocí,“ doplnila mluvčí karlovarského magistrátu Helena Kyselá.

Slevové vouchery si bude moci každý návštěvník města vygenerovat na webu města. Zde najdou přehledně veškeré informace o možnostech čerpání a bude tam zveřejněn i seznam poskytovatelů ubytování a služeb, kde lze voucher uplatnit. Generovat vouchery bude možné od 25. května.  

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Štítky lázeňství, cestovních ruch, Karlovy Vary, léto, kultura, vouchery

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.