čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Na hosty filmového festivalu čekaly stovky lidí, méně než obvykle

Na zahájení 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary čekaly dnes odpoledne u červeného koberce hotelu Thermal stovky lidí. Na první pohled jich bylo méně než v minulých letech. Důvodem bylo jednak to, že bylo chladné počasí, ale i to, že na zahajovací ceremoniál nebyla ohlášená žádná z hlavních hvězd letošního ročníku. Večer festival oficiálně zahájil prezident Jiří Bartoška.

Přesto filmoví nadšenci a fanoušci festivalu potleskem a ovacemi přivítali hosty ceremoniálu v čele s prezidentem festivalu Jiřím Bartoškou s chotí, herečky Jiřinu Bohdalovou, Hanu Vagnerovou, Alenu Mihulovou či herce a muzikanta Jiřího Macháčka. 

Červený koberec před centrem festivalu, tedy hotelem Thermal, zažil loni nápor, když v druhé polovině akce přijela hlavní hvězda minulého ročníku, americký herec Johnny Depp. Na něj čekaly davy žen všech věkových kategorií.

V Karlových Varech už od dopoledne občas pršelo a proti čtvrtku se ochladilo asi o deset stupňů Celsia. Déšť přitom hrozil i během odpoledne.

Menšímu zájmu filmových fanoušků o příjezdy hostů festivalu odpovídal i provoz v centru lázeňského města. Zatímco jindy jsou v první den festivalu beznadějně obsazena všechna parkoviště v okolí centra, letos nebyl problém ani před 17:00 zaparkovat.

Festival dnes večer oficiálně zahájil prezident Jiří Bartoška„Žijeme v divné době, mám na mysli nesmyslnou a krutou válku na Ukrajině,“ zmínil aktuální dění a přirovnal filmaře k moderním Hamletům, kteří se snaží napravovat dobu vymknutou z kloubů. Připomněl také význam nedávno zesnulé Evy Zaoralové, dlouholeté umělecké ředitelky festivalu, jíž byl věnován i vzpomínkový medailonek.

„Dámy a pánové, považujme 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary za zahájený,“ prohlásil Bartoška.

Hodnocení článku je 52 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto KVIFF

Štítky ČR, film, festival, Karlovy Vary

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.