neděle 20. září 2020 Oleg

Na kulturní akce rozdělí Karlovarský kraj více než tři miliony korun

Karlovarský kraj podpoří dotací i letos kulturní akce. Některé ale byly kvůli koronaviru zrušeny a jistotu nemají ani ty, které jsou naplánovány na podzim. Podle náměstka hejtmana Martina Hurajčíka (ANO) chce ale kraj i v současné obtížné situaci podporu zachovat. Kraj rozdělí mezi žadatele téměř 3,1 milionu korun.

Karlovarský kraj letos vyčlenil na podporu kulturních aktivit v regionu 4,5 milionu korun. "Bohužel některé akce byly zrušeny kvůli nouzovému stavu a pandemii covidu-19. My jsme se rozhodli podpořit i některé individuální žádosti nebo akce, které byly přesunuty na podzim," řekl Martin Hurajčík.

"V této chvíli nevíme dne ani hodiny, jak se situace bude vyvíjet. Já pevně doufám, že se většina akcí uskuteční, protože jsou pro náš region důležité. Ale pokud by se tak stalo, bude to na dohodě mezi poskytovatelem a příjemcem, protože pořadatelé s tím určitě nějaké náklady mít budou," řekl Hurajčík.

Kraj podpoří dotacemi zhruba stovku kulturních akcí. Většinou jde o částky v řádech desítek tisíc korun. Mezi těmi, kterým radní přislíbili vyšší dotaci jsou například hudební festival Vary Good Fest, který dostane 100.000 korun, stejnou částku získá od kraje i přeshraniční festival Živé pohraničí nebo projekt Festivalový rok 2020 v Chebu. Vůbec nejvíce, 180.000 korun, dostane Vladimír Suchan, který v Karlovarském kraji na několika místech organizuje hudební koncerty.

Autoři | Foto Roman Kořinek

Štítky ČR, správa, kultura, koronavirus, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.