sobota 15. srpna 2020 Hana

TIPY NA TÝDEN: Ivo Šmoldas na jevišti, lekce parkouru nebo prohlídky divadla. Kulturní léto toho nabízí hodně

Karlovarské kulturní léto pokračuje, a tak jsme sestavili přehled toho, co vás tento týden čeká a nemine. Jste fandové vážné hudby nebo jazzu? Nebo dáváte přednost divadlu či procházkám? Výběr je pestrý.

Hudba každý den

Na každý den si připravil program Karlovarský symfonický orchestr, ten se hostům i obyvatelům lázeňské metropole představí v rámci kolonádních koncertů. V pondělí od 17 hodin na Tržní kolonádě vystoupí trojice hudebnic, ty zahrají na flétnu, klarinet a violoncello. Flétna a harfa ovládne Tržní kolonádu také v úterý, a to od tří hodin odpoledne. Na stejné místo se orchestr vrátí ve středu. Od pěti hodin odpoledne zazní skladby od Antonína Dvořáka, Emmericha Kálmána nebo Johanna Strausse. Čtvrtek bude patřit jazzu a to od 18 hodin. A u této rytmické hudby zůstaneme i v pátek. Orchestr se spojí své síly s kapelou JazzFancies. Tento koncert je jako jediný zpoplatněn, kde zakoupit vstupní naleztete ZDE. Koncert začíná v 18:30 u hotelu Thermal. Jazz nahradí rytmy electroswingu a dalších stylů elektronické hudby.

Je libo divadlo?

Ivo Šmoldas, Veronika Nová Arichteva, Michaela Kuklová a  Petr Mácha se přestaví v divadelní hře s názvem Liga proti nevěře. Komedie s detektivní zápletkou bude řešit jak manželskou nevěru, tak otázky jako: Je možné vraždit žehlícím prknem? A vejde se milenka do krbu? Představení začíná v půl osmé večer v Karlovarském městském divadle. 

Do karlovarského divadla může zavítat i v rámci komentované prohlídky každou středu až do konce července. Prohlídka je zdarma, nutná je však rezervace předem buď po telefonu 353 225 621 nebo osobně na pokladně divadla. Prohlídka začíná v 10 hodin.

Pouliční divadlo Viktora Braunreitera si na středu od 15 hodin připravilo procházku po Karlových Varech. Sraz je u Sadové kolonády. Poté se kostýmovaní průvodci i jejich publikum vydá například k Mlýnské kolonádě, kde odhalí tajemství jejího názvu, chybět nebude ani zastávka u Vřídla.

Stand up comedy show Na stojáka přijíždí do Varů. Ve středu od 19:30 u hotelu Thermal pobaví návštěvníky trojice komiků Richard Nedvěd, Radek Petráš a Pavel Tomeš. Vstup je zdarma.

Kdo raději holduje dechovkám a lidové muzice, ten si přijde na své ve čtvrtek od půl osmé večer, kdy v karlovarském divadle vystoupí Jan Slabák a Moravanka. 

Břišní tance i parkour

Dvořákovy sady se přes léto proměnily v dějiště nejrůznějších workshopů. Od tanečních kurzů až po hrátky s jojem. Tento týden jsou tu na programu kurzy břišních tanců od 15 hodin. Odvážlivci mohou zkusit i parkour. Triky a rady se tu lidé dozvědí od Lukáše Kuldy, který patří mezi špičku ve free runingu.

V plném běhu je také náhražka filmového festivalu Tady Vary. Jeho program můžete nalézt ZDE.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Divadlo U Hasičů

Štítky Tipy, Karlovy Vary, akce, divadlo, hudba, koncert, prohlídky, workshop

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.