středa 12. srpna 2020 Klára

Důkladná diagnostika mostů v Karlových Varech bude pokračovat i v letošním roce

Po Chebském mostě se odborníci zaměří na Ostrovský most, který by snad mohl být v relativně dobré kondici. Mostní konstrukce je tady ale rozdělena do tří částí a to přes železnici, řeku a průtah městem.

Rada města Karlovy Vary se rozhodla vyhlásit výběrové řízení na zakázku malého rozsahu, jejímž předmětem je diagnostika Ostrovského mostu.

„Předmětem bude komplexní diagnostika celého Ostrovského mostu - soustavy tří mostů (most přes železniční trať, most přes řeku Ohři a most přes silnici I/6). Jedná se o zpracování úplného a podrobného diagnostického průzkumu Ostrovského mostu, s vyhodnocením stavu všech jeho konstrukcí,“ uvedla mluvčí karlovarského magistrátu Helena Kyselá.

V diagnostice bude zahrnuto vyhodnocení stavu mostu ve všech jeho konstrukcích a součástech, zjištění materiálových charakteristik, rozsahu a typy poškození u všech typů konstrukčních prvků ve všech polích, u všech typů závad, i referenčně v místech bez závad.

Předmětem zakázky je dále navržení dalšího postupu péče o řádný technický stav a provozuschopnost Ostrovského mostu, s cílem jeho trvalé funkčnosti a statické bezpečnosti. Diagnostika bude podkladem pro další správu a údržbu mostu a pro projekt opravy nebo obnovy mostu,“ dodala mluvčí.

Cena veřejné zakázky by neměla přesáhnout dva miliony koruna a zájemci mohou své nabídky podávat do 28. dubna letošního roku.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto mmkv

Štítky most, Karlovy Vary, diagnostika, Ostrovský most

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.