sobota 23. ledna 2021 Zdeněk

Na Klínovci se staví toalety a chystá se pronájem bývalého hotelu

Na vrcholu Klínovce u Božího Daru město buduje nové toalety, které tam roky chyběly. Turisty hojně navštěvované místo by tak mělo dostat zázemí. Město také připravuje dlouhodobý pronájem bývalého hotelu na Klínovci, který je už roky zavřený, řekl starosta Božího Daru Jan Horník (STAN).

Boží Dar chtěl už letos pokročit v jednání o pronájmu hotelu případnému zájemci, ale do příprav zasáhla koronavirová epidemie. "Máme dokumentaci pro územní řízení, kterou jsme komunikovali s památkáři. Podle ní by zde mohlo vzniknout asi 200 lůžek v hotelu i podzemní parkoviště," uvedl Jan Horník. Jak doplnil, podmínkou rekonstrukce hotelu bylo dovedení nových inženýrských sítí, vody, plynu i kanalizace.

Toalety na Klínovci vyjdou na sedm milionů korun. "Chodí sem lidé v lyžácích, okovaných botách, tak aby se to neponičilo, všechno bude v nerezu a to je drahé," řekl Horník. Dokončení prací se čeká i kvůli epidemii koronaviru zřejmě začátkem příštího roku. Na Klínovci zatím sociální zařízení nebylo. "Všichni využívali nebo spíš zneužívali okolní les," popsal Horník.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto facebook.com

Štítky ČR, správa, služby, hory, Boží Dar

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.