sobota 15. srpna 2020 Hana

Lázně Františkovy Lázně: Potřebujeme vědět, odkdy otevřeme

Pro společnost Lázně Františkovy Lázně je v současné situaci, kdy vládní nařízení uzavřela všechny lázně, důležité jasné rozhodnutí, odkdy budou moci otevřít. Následně se chtějí soustředit hlavně na české klienty. I tak ale budou potřebovat pomoc státu, řekl generální ředitel Lázní Františkovy Lázně Josef Ciglanský. Společnost je výrazně dominantním poskytovatelem lázeňských služeb ve stejnojmenném městě.

"Máme zákaz podnikat. Takže máme všechny naše kapacity uzavřeny a lidi jsme nechali doma na 60 procentech mzdy. A čekáme, co bude. Potřebovali bychom nějaké datum, aby nám řekli, od kdy můžeme zase přijímat," uvedl Josef Ciglanský.

Ekonomicky to firma podle něj přežij ještě tento měsíc. "Ale příští měsíc už ne. Situace je kritická, vláda říká, pomůžeme vám, ale žádné peníze jsme ještě neviděli," konstatoval Ciglanský.

Kromě jasného výhledu, kdy by opatření měla skončit, by lázně potřebovaly pomoc nejen v současné době, kdy musí být úplně zavřené, ale i po skončení nouzových opatření. Podle Ciglanského by pomohla například dotace na lůžko od státu.

Současné podmínky podpory ze strany úřadu práce nejsou podle něj pro lázně, které jsou bez příjmů, velkou pomocí, protože musí nyní vyplatit mzdy i odvody z nich, ale od úřadu práce dostanou kompenzaci zpětně.

"Nikdo z nás neměl desítky milionů na účtech, protože nás to zasáhlo po zimním období. Investovali jsme do oprav a čekali jsme na březen, že sezona začne a pak přišlo tohle," řekl Ciglanský.

Františkovy Lázně mají ale podle ředitele lázní výhodu v tom, že se v posledních letech více orientovaly na český trh, a tak i po zrušení zákazů právě Češi znovu přijedou.

Žádosti českých lázní, aby zdravotní pojišťovny v současné mimořádné situaci podpořily lázně například zvýšenými zálohami nebo navýšením plateb v době opětovného rozjezdu lázeňství, zatím úspěšné nebyly. Podle Ciglanského se dokonce objevují úvahy i o tom, že by pojišťovny lázně přestaly platit. "To by však bylo pro české lázeňství za současné situace zničující," dodal.

Autoři | Foto facebook.com

Štítky ČR, lázně, koronavirus, Lázně Františkovy Lázně

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.