sobota 2. července 2022 Patricie

Rekonstrukce chebské nemocnice bude mít zhruba měsíční zpoždění

Dodavatelská firma během oprav zjistila problém s nosností stropu v rekonstruovaném objektu, Ten musí být podle náměstka hejtmana Dalibora Blažka (HNHRM) zbourán a postaven znovu. Komplikace, která byla odhalena až během samotných prací, stavbu zpozdí a prodraží.

„Na problematické místo přišli dělníci až během rekonstrukce. Původní sondy, které byly v objektu nemocnice dělány ještě za jejího provozu, tuto skutečnost neodhalily,“ uvedl Dalibor Blažek.

Strop, který nemá správnou nosnost, bude muset být na doporučení statiků zbourán a nahrazen novým. To ovlivní termín dokončení rekonstrukce, který byl plánován na únor příštího roku. „Předpokládáme, že dojde zhruba ke čtyř až pěti týdennímu zpoždění stavby a navýšení celkové ceny. Konkrétní částku ale ještě nemáme,“ pokračoval dále náměstek hejtmana.

Souběžně s probíhající rekonstrukcí se začínají vypisovat výběrové řízení na dodávky vybavení nemocnice a to hlavně lékařských přístrojů pro jejichž instalaci je třeba udělat přípravné stavební práce.

„Chceme, aby si vedení nemocnice vypsalo výběrové řízení na přístrojové vybavení samo. Jedná se nejen o přístroje, ale i další vybavení jako je nábytek a postele, v celkového hodnotě zhruba 33 milionů korun,“ dodal Dalibor Blažek.

Chebskou nemocnici provází problémy s rekonstrukcí dlouhodobě. Původní dodavatelská firma neplnila termíny a poukazovala na chyby v projektu. Požadovala doplnění smlouvy a navýšení ceny. To kraj odmítl, odstoupil od smlouvy a najal si nového dodavatele. S tím původním se pravděpodobně bude soudit. Celková náklady na rekonstrukci chebské nemocnice zatím přesahuji 230 milionů korun.

Ohodnoť článek

Štítky nemocnice Cheb, rekonstrukce, statika, strop, termín, Karlovarský kraj, soud

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.