pátek 5. června 2020 Dobroslav

Cheb si nechá vyrazit zlatou minci od České národní banky

Hodnota ani podoba mince zatím nebyla zveřejněna. Město se ale zapojí do edice zlatých mincí propagujících městské památkové rezervace. Starosta Chebu Antonín Jalovec již zahájil jednání s bankou a mince chce používat jako dárky města a samozřejmě je bude město i banka prodávat.

„Česká národní banka se rozhodla, že bude vydávat po dobu pěti let mince připomínající nejvýznamnější památkové rezervace České republiky. Město Cheb bylo vybráno jako jedno z těchto rezervací, z čehož mám samozřejmě velkou radost a je to velká pocta pro naše město,“ sdělil starosta Antonín Jalovec.

Mince by měla být představena v květnu příštího roku přímo v Chebu za účasti nejvyšších představitelů České národní banky. Bude z ryzího zlata a měla by vážit více než 15 gramů. V současné době se podle starosty podobné pamětní mince prodávají i za více než dvacet tisíc korun.

„Počítáme s tím, že město nějaký určitý počet mincí nakoupí a bude je používat jako dárky pro významné hosty a návštěvníky města, stejně tak při některých našich prezentacích.. Bude to ale samozřejmě i příležitost pro investory,“ dodal starosta s tím, že i on sám je velmi zvědav, jak bude návrh mince vypadat.  

Česká národní banka vydává nejrůznější zlaté investiční mince. Svoji edici mají například české hrady nebo historické mosty. Nyní se připravuje edice zmiňovaných městských památkových rezervací.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky mince, ražba, historie, investice, Cheb, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.