pátek 27. listopadu 2020 Xenie

Křeslo senátora na Chebsku a Tachovsku získal Miroslav Plevný

Ve druhém kole senátních voleb na Chebsku a Tachovsku zvítězil dosavadní chebský místostarosta Miroslav Plevný (STAN). Za senátora si ho zvolilo 70,31 procent lidí. Jeho protikandidátku, starostku Velké Hleďsebe, Jaroslavu Brožovou Lampertovou (ANO), volilo pouze 29,68 procent voličů.

V prvním kole získal Miroslav Plevný celkem 27,4 % hlasů. Jeho protikandidátka pak 17,24 % hlasů. Ve druhém kole přišlo k volebním urnám na Chebsku a Tachovsku pouze 10,77 procent oprávněných voličů. 

Určitě bych chtěl všem lidem, kteří mě svým hlasem podpořili, poděkovat. Ani jsem nečekal, že zvítězím s takovým náskokem před svou protikandidátkou," sdělil nový senátor Miroslav Plevný a dodal: V následujících šesti letech bych se chtěl především zaměřit na to, aby nově předkládané zákonné normy, nepoškozovaly příhraniční regiony."

Protikandidátka Jaroslava Brožová Lampertová uznala porážku a poděkovala svým voličům: „Všem mým voličům chci velmi poděkovat. A samozřejmě bych ráda pogratulovala i vítězi voleb Miroslavu Plevnému. Zůstanu i nadále starostkou Velké Hleďsebe a zároveň jsem získala i mandát krajských volbách, tudíž budu mít možnost pomoci mnoha obcím Karlovarského kraje," sdělila Jaroslava Brožová Lampertová

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Radka Bárová

Štítky volby, senát, Chebsko, Plevný

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.