středa 20. října 2021 Vendelín

Celníci našli na Chebsku padělky textilu, prodejem by vznikla škoda 40 milionů

Celníci při zátahu v sobotu v příhraniční tržnici Svatý Kříž u Chebu našli 7000 padělků textilního zboží, doplňků a příslušenství. Majitelům ochranných známek by podle nich prodejem vznikla škoda 40 milionů korun. Na kontrolní akci se podílelo bezmála 100 celníků z různých krajů včetně tří psovodů s obrannými psy.

Kontrolní akce s názvem Kopřiva byla zaměřena na ochranu práv duševního vlastnictví. Kromě celníků z Karlovarského kraje pomáhali také pracovníci z Prahy, Královéhradeckého, Libereckého, Ústeckého, Plzeňského, Jihočeského, Středočeského kraje a Kraje Vysočina.

Celníci zkontrolovali deset předem vytipovaných prodejních míst. V každém z nich odhalili zboží porušující práva duševního vlastnictví. Zadrželi padělané textilní zboží, jako například mikiny, bundy, teplákové soupravy či trička, dále hračky, parfémy, kabelky, obuv, ale i mobilní telefony a nabíječky.

"V případě potvrzení podezření z porušení práv hrozí kontrolovaným osobám zničení zajištěného zboží. Další kroky bude podnikat majitel práva duševního vlastnictví prostřednictvím soudního řízení," uvedla mluvčí Generálního ředitelství cel Hana Prudičová.

Proti prodeji padělků bojují celníci v Karlovarském kraji pravidelně, právě příhraniční tržnice jsou jejich nabídkou proslulé. Například na konci loňského roku našli na Chebsku padělky luxusních módních doplňků. Majitelům ochranných známek by jejich prodejem vznikla škoda 21,5 milionu korun.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Celní správa

Štítky ČR, clo, kriminalita, trh, Karlovarský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.