středa 29. září 2021 Michal

Policie v Sokolově řeší konflikt místních Romů a vodáků. Zraněno bylo 13 lidí

Karlovarští policisté vyšetřují od pátečního odpoledne potyčku místních a skupiny vodáků v Sokolově. Při incidentu bylo lehce zraněno 13 lidí. Nejvážnější zranění utrpěla dvaapadesátiletá žena, která měla zlomenou ruku. Podle serveru Romea.cz byli sokolovští obyvatelé Romové. Policie už zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví.

K incidentu došlo v pátek odpoledne. Policisté na místo podle mluvčího dorazili do čtyř minut. Nejprve skupinky oddělili, aby zabránili dalšímu napadání. „Žádný z účastníků potyčky nebyl hospitalizován v nemocnici. Nejvážnějším zraněním byla zlomená ruka u dvaapadesátileté ženy ze Sokolova. Z dosavadního prověřování nebylo zjištěno zranění nezletilé ani mladistvé osoby," uvedl krajský policejní mluví Jakub Kopřiva.

Policie se teď snaží výslechy svědků a vyhodnocením všech kamerových záznamů identifikovat pachatele. „Při dalším prověřování, zejména vyhodnocování všech dostupných nahrávek a provádění výslechů svědků, může samozřejmě dojít ke změně či úpravě právní kvalifikace," uvedl Kopřiva. Policie má podle něj řadu videí, která byla zveřejněna na sociálních sítích. „Dále vyhodnocujeme záznamy z městského kamerového systému," dodal. Videonahrávky zkoumá i odbor vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, aby zjistil, zda policie při zákroku postupovala správně.

Podle krajského policejního ředitele Petra Macháčka zasáhla sokolovská policie velmi rychle, a tím předešla vzniku dalších protiprávních jednání a napadení. „Mohu garantovat, že případu se velmi intenzivně věnujeme a vyvíjíme maximální úsilí k tomu, abychom ustanovili osoby, které fyzicky napadly sokolovské občany. Zároveň se velmi důsledně zabýváme obsahy jednotlivých videí a pokud z nich vzejde najevo, že by některý z policistů porušil interní předpisy, budeme to rovněž velmi důsledně řešit," uvedl.

Policie žádá případné svědky, kteří incident natočili na mobilní telefon nebo ho mohla zaznamenat palubní kamera jejich vozu, aby volali na bezplatnou linku 158. Informace k incidentu, které pomohou při vyšetřování, mohou sdělit na kterémkoliv obvodním oddělení policie.

Jeden ze sokolovských obyvatel Emil Karička ve videu na Romea.cz vyzval ostatní, aby nepořádali žádné demonstrace. Domluvili se, že v pondělí půjdou na městský úřad, demonstraci ohlásí a v příštích dnech ji uspořádají, řekl.

Hodnocení článku je 32 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Romea.cz

Štítky ČR, kriminalita, menšiny, Romové, výtržnost, Sokolov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Kamil Bořecký

Je to smutné. Viděl jsem dvě videa od občanů Sokolova a je na nich vidět jak jsou brutálně sprostí a napadají verbálně jak policisty tak ty vodáky. Paní hrozného vzhledu tam vykládá jak jí policisté přikládali pistol k hlavě a vyhrožovali jí. To je takový nesmysl..... Agresi jsem viděl jen na jedné straně, jako vždy. Mimochodem tam romové/cikáni křičí na policisty že drží jen s Čechy atd... Jaké mají tito občané Sokolova občanství? Romské? Ono existuje? Pokud se necítí býti Čechy měli by si tedy hledat domov jinde....

pondělí, 26. července 2021, 14:51

Ivo Žlábek

Když jsem viděl ty "občany" Sokolova, nedivím se, že ten Japonec a Flákanec mají svoji voličskou základnu...

pondělí, 26. července 2021, 08:54

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.