neděle 20. září 2020 Oleg

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat.

Tento způsob léta, zdá se mi býti skvělý

S velkým zájmem sleduji, jak rychle je možné vymyslet a připravit bohatý kulturní program na nadcházející léto. S ještě větším zájmem sleduji, jaká jména se v programu Karlovarského kulturního léta objevují a doslova žasnu, nad tím, že vše co se bude v Karlových Varech o prázdninách dít, je cenově dostupné a mnohé dokonce zdarma. Věc opravdu nevídaná, ale rozhodně chvályhodná.

Vymyslet a připravit smysluplný program na více než šedesát prázdninových dní, podepsat smlouvy s interprety, zajistit propagaci, bezpečnost, pódia, ozvučení a mnoho dalšího, je určitě kusem dobře odvedené práce. Celý koncept dává smysl a věřím, že bude bavit jak turisty, tak i obyvatele Karlových Varů a okolí.

Nabízí se ale otázka, zda musela přijít epidemie nebo pandemie koronaviru, aby se něco podobného mohlo v krajském městě uskutečnit? Zda bylo nutné vybudovat Karlovým Varům pověst předraženého ruského města? Z pohledu mladých lidí, kulturně téměř mrtvého?

Určitě nebylo a určitě to byla velká chyba. Nyní je šance na změnu. Na změnu celkové image města, které může být nejen pro letošek, i pro nadcházející roky lákavým místem jak pro turisty ze zahraničí, tak hlavně pro Čechy. Bude o ně ale za rok, za dvě léta v Karlových Varech někdo stát? Nebo bude vedení města a hotelů uspokojeno opět pouze příjezdy solventní ruské, asijské a arabské klientely a na domácí návštěvníky a obyvatele se bude opět kašlat?

Myslím si, že by to byla škoda a výraz jakéhosi pokrytectví ve stylu, letos vás vítáme s otevřenou náručí, protože nikdo jiný přijet nemůže a příští rok si jeďte jinam. Nebude tady pro vás, Čechy, místo a hlavně tady pro vás nebudou ceny. A vy domácí se jezděte taky bavit jinam, protože byznys už opět běží na eura a dolary.

Stojíme určitě na zajímavé křižovatce a budu se zájmem sledovat, jakým směrem se město vydá. Budu ale určitě sledovat i to, jak lidé připravený program přijmou, zda se budou chodit bavit a zda je budou Karlovy Vary bavit. Mě osobně to určitě bavit bude a mohu přiznat, že tento způsob léta zdá se mi býti skvělý.

P.S: Snad ne poprvé a naposledy…

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky Blog

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.