sobota 4. července 2020 Prokop

V Mariánských Lázních se nakazil hasič, v kraji je devět nakažených

Hasič z Mariánských Lázních má pozitivní výsledek testu na nový typ koronaviru. Zřejmě se nakazil na plese. Celá stanice skončí na dva týdny v karanténě. V Karlovarském kraji je devět nakažených.

V Karlovarském kraji je podle posledních informací potvrzena nákaza už u devíti lidí.

"Hasičský záchranný sbor (HZS) Karlovarského kraje přijal opatření, aby se minimalizovalo riziko dalšího šíření nákazy mezi příslušníky sboru a zároveň byla nadále zajištěna požární ochrana pro obyvatele této části kraje," uvedl mluvčí hasičů Martin Kasal.

Všichni příslušníci HZS ze stanice Mariánské Lázně budou kontaktovat své lékaře a bude aplikován běžný postup pro podezření na nákazu. Na dobu minimálně 14 dnů nebude nikdo z příslušníků ve službě. Stanice Mariánské Lázně je nyní uzavřena. "Od soboty zajišťuje požární ochranu ve městě a okolí stanice HZS Karlovarského kraje z Chebu, je dohodnuta mezikrajská pomoc od kolegů z Plzeňského kraje ze stanice Tachov, využívány budou v případě mimořádných událostí rovněž jednotky sborů dobrovolných hasičů," popsal opatření Kasal.

V prostorách stanice Mariánské Lázně bude provedena důkladná dezinfekce, a to jak zázemí samotné stanice, tak veškeré techniky, věcného vybavení a výstroje. Dezinfekci provedou příslušníci HZS Karlovarského kraje svými prostředky. Poté bude na stanici Mariánské Lázně opět obnovena služba hasičů složená z ostatních stanic.

Autoři | Foto pixabay

Štítky ČR, zdraví, hasiči, koronavirus, Karlovarskýkraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.