čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Počet nakažených covid-19 začal v Karlovarském kraji opět stoupat

Nárůst je zatím nepatrný, nicméně odpovídá zhoršující se situaci v celé republice, která se postupně vrací do čtvrtého stupně rizika ministerského systému PES. Horší zprávou je fakt, že v našem kraji zemřelo za posledních sedm dní čtyřicet pět lidí, u kterých byla diagnostikována nákaza koronavirem.

„Aktuálně máme evidováno 1252 případů. To je o padesát tři případů více, než bylo v sobotu. Počet nakažených v okresech Karlovy Vary a Sokolov je shodný a to 501 osob. V okrese Cheb jich je 250,“ uvedla mluvčí krajské hygienické stanice Michaela Zajíčková.

V minulých dnech se prudce zvýšil počet úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19. Celkem v našem kraji zemřelo již 240 nakažených lidí. „Nejvíce úmrtí je v uplynulých dnech zaznamenáno v okrese Karlovy Vary, kde zemřelo 24 lidí a celkem jich je už 90. V okrese Sokolov zemřelo v posledním týdnu devět lidí a celkem jich je 54 a na Chebsku evidujeme 12 zemřelých za poslední týden a 96 od začátku pandemie,“ pokračuje dále mluvčí.

O víkendu se tradičně méně testuje, proto není nárůst počtu nakažených nijak pozitivní zprávou. Podle informací ministerstva zdravotnictví měl v sobotu Karlovarský kraj index koronavirového rizika takzvaného PSA na stupni 4 s hodnotou 69.

„Celkem jsme v Karlovarském kraji provedli již 57 515 testů, ze kterých nám vyšlo 10 985 nakažených osob. Počet vyléčených je aktuálně na čísle 9 493,“ dodal Michaela Zajíčková.

O aktuální koronavirové situaci bude dnes jednat vláda, která se musí rozhodnout, zda v případě trvající zhoršující se situace sáhne opět k přísným restrikcím spojeným s uzavíráním restaurací a obchodů.

Dobrou zprávou na závěr je pokračující vlna solidarity obyvatel kraje, kteří v těchto dnech nezapomínají na zdravotníky a svými dary a pozdravy jim dodávají energii. Nemocnice na svém facebookovém profilu zveřejnila další z mnoha poděkování: „Děkujeme všem, kteří se v těchto složitých dnech snaží pomoci našim zdravotníkům a ulehčit jim v jejich náročné práci. Velmi si toho vážíme. Na fotografiích dar zaměstnanců DDM Karlovy Vary, kteří napekli sestřičkám domácí koláče a již tradiční občerstvení od zaměstnanců Karlovarského symfonického orchestru. Za obědy pro zdravotníky ve službě tentokrát děkujeme farnímu sboru Českobratrské církve evangelické Karlovy Vary a Chodov, za drobné občerstvení pak firmě Košík.cz. Moc si vás všech vážíme!“

A děti, které musejí tyto dny trávit v nemocnici, si zcela jistě váží i sobotní návštěvy čerta s Mikulášem, kteří rovněž nepřišli s prázdnou.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto facebook.com

Štítky koronavirus, nákaza, Karlovarský kraj, karanténa, PES, KKN

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.