pondělí 10. srpna 2020 Vavřinec

Interna ani další oddělení chebské nemocnice se na prázdniny zavírat nebudou

Rozhodnutí Karlovarské krajské nemocnice o omezení provozu během letních dovolených považuje vedení Karlovarského kraje za velmi nepříjemnou věc, kterou chtělo odvrátit, proto sjednalo pomoc jinde. Do Chebu přijdou na výpomoc lékaři z jiných míst republiky.

"O záměru uzavřít internu a v návaznosti i další oddělení v chebské nemocnici během letních dovolených  jsme nebyli předem informováni. Nacházíme se v době pokoronavirové, kdy právě chebská nemocnice byla již na několik dnů uzavřená. Pro pacienty ze spádové oblasti, kterých je až 100 tisíc  a samozřejmě ani pro nemocniční personál, nebylo uzavření ničím příjemným. Snažíme se proto najít cestu, jak zajistit fungování všech oddělení i v období letní dovolené," uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis (ANO).

K tomu, aby zůstalo chebské interní oddělení v provozu, bylo zapotřebí zajistit minimálně dva lékaře.

"A to se podařilo. Na chebskou internu nastoupí během dovolených tři lékaři. Dohoda s nimi je zatím do konce července. Jednáme ale dále, abychom provoz interny zajistili i na dalších 14 dnů v srpnu. Již nyní ale máme informace, že se další lékaře podaří zajistit právě i na srpen," vysvětlil hejtman, který o pomoc žádá vedení nemocnice na Homolce a ve spojení je i s ústeckým náměstkem hejtmana Martinem Klikou, se kterým řeší možnou výpomoc lékařů z ústecké krajské nemocnice.

Rozhodnutí o omezení provozu chebské nemocnice nechce kraj připustit také z hlediska právě probíhající lázeňské a turistické sezony.  

"Snažíme se všemi možnými prostředky přilákat lázeňské pacienty k nám do kraje a slibujeme jim i maximální komfort, mezi který bezesporu patří i bezproblémové zajištění lékařské péče," doplnila exhejtmanka Jana Mračková Vildumetzová (ANO), která o problému s uzavíráním oddělení chebské nemocnice jednala i s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem. "Ministr zjišťuje, jestli by mohli v chebské nemocnici vypomoci i lékaři ze Všeobecné fakultní nemocnice Plzeň a slíbil, že 2. září do chebské nemocnice přijede osobně," dodala exhejtmanka.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto nemcheb

Štítky nemocnice Cheb, interna, uzavření, pomoc, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.