sobota 2. července 2022 Patricie

V Karlovarském kraji zatím hygienici neevidují žádné nové ohnisko nákazy COVID-19

Během uplynulého týdne zaznamenali hygienici pouze osm nových případů nákazy koronavierem. Nikdo z nemocných v našem kraji v souvislosti s touto nemocí nezemřel. V Karlových Varech bude uzavřen odběrový stan.

„Aktuálně je v Karlovarském kraji pouze jeden člověk nemocný COVID-19. Tento pacient žije v okrese Sokolov,“ uvedla mluvčí krajské hygienické stanice Michaela Zajíčková.

V okrese Karlovy Vary ani Cheb není aktuálně nikdo nemocný koronavirem. V celkových číslech je tak v Karlovarském kraji evidováno 490 pozitivních testů, 450 vyléčených pacientů, 1 nemocný a 39 zemřelých.

„Celkem jsme provedli už 15 258 testů. Za posledních dvacet čtyři hodin jich bylo provedeno a vyhodnoceno 11. Počet udělených karantén zůstává na čísle 915,“ dodala mluvčí.

V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací i počtem aktuálně prováděných testů dochází od dnešního dne k uzavření odběrového stanu v karlovarské nemocnici.  „Stacionární odběrné místo bude nově přemístěno do pavilonu B, přízemí, v prostorech ambulance cestovní medicíny. Jeho provozní doba bude od pondělí do pátku od 8:00 do 9:00 hod., případně dle domluvy,“ uvedla na svém facebooku Karlovarská krajská nemocnice.

Trasa na odběrové místo bude označena a každý objednaný bude mít telefonicky sděleny instrukce.

„I nadále platí, že pacienty k odběru indikuje praktický lékař, který je také objednává. Objednávat se mohou také samoplátci. Činnost elektronického rezervačního systému bude ukončena,“ dodává krajská nemocnice na svém webu.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, nákaza, Karlovarský kraj, karanténa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.