úterý 11. srpna 2020 Zuzana

V Karlovarském kraji zatím hygienici neevidují žádné nové ohnisko nákazy COVID-19

Během uplynulého týdne zaznamenali hygienici pouze osm nových případů nákazy koronavierem. Nikdo z nemocných v našem kraji v souvislosti s touto nemocí nezemřel. V Karlových Varech bude uzavřen odběrový stan.

„Aktuálně je v Karlovarském kraji pouze jeden člověk nemocný COVID-19. Tento pacient žije v okrese Sokolov,“ uvedla mluvčí krajské hygienické stanice Michaela Zajíčková.

V okrese Karlovy Vary ani Cheb není aktuálně nikdo nemocný koronavirem. V celkových číslech je tak v Karlovarském kraji evidováno 490 pozitivních testů, 450 vyléčených pacientů, 1 nemocný a 39 zemřelých.

„Celkem jsme provedli už 15 258 testů. Za posledních dvacet čtyři hodin jich bylo provedeno a vyhodnoceno 11. Počet udělených karantén zůstává na čísle 915,“ dodala mluvčí.

V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací i počtem aktuálně prováděných testů dochází od dnešního dne k uzavření odběrového stanu v karlovarské nemocnici.  „Stacionární odběrné místo bude nově přemístěno do pavilonu B, přízemí, v prostorech ambulance cestovní medicíny. Jeho provozní doba bude od pondělí do pátku od 8:00 do 9:00 hod., případně dle domluvy,“ uvedla na svém facebooku Karlovarská krajská nemocnice.

Trasa na odběrové místo bude označena a každý objednaný bude mít telefonicky sděleny instrukce.

„I nadále platí, že pacienty k odběru indikuje praktický lékař, který je také objednává. Objednávat se mohou také samoplátci. Činnost elektronického rezervačního systému bude ukončena,“ dodává krajská nemocnice na svém webu.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, nákaza, Karlovarský kraj, karanténa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.