středa 12. srpna 2020 Klára

Hasičům trvalo pouhých třináct minut, než přijeli a vyprostili desetiletého chlapce ze studny

Třináct minut hrázy prožil desetiletý chlapec, který v Aši spadl do studny. Naštěstí vše viděl jeho kamarád, který neváhal a běžel zavolat pomoc. Ta přijela rychle a chlapci pomohla.

Tři jednotky hasičů, včetně specializované lezecké skupiny, vyjížděli k záchraně desetiletého chlapce v ašské části Mokřiny. Chlapec z neznámých příčin spadl do zhruba pětimetrové studny.

„Na místě byl i další chlapec, který po pádu svého kamaráda do studny ihned běžel k nedalekému domu, kde vše řekl tamním obyvatelům. Ti okamžitě volali na tísňovou linku,“ popisuje mluvčí hasičů Martin Kasal.

Chlapci ve studni se naštěstí podařilo vytáhnout se nad hladinu vody a držet se uvnitř studny trubky až do příjezdu hasičů.

„Jednotka ze stanice Aš se na laně spustila do studny za chlapcem, zajistila ho do záchranného prostředku a na laně vytáhla ze studny ven. Prochladlého chlapce si převzala posádka záchranné služby,“ dodal Martin Kasal s tím, že záchranná akce trvala od nahlášení na tísňovou linku k vyproštění chlapce třináct minut.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto HZS KK facebook

Štítky hasiči, studna, , Karlovarský kraj, chlapec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.