čtvrtek 22. října 2020 Sabina

Žáci na základní škole v Ostrově zatím roušky mít nemusí

Žáci ani učitelé při prvním školním dni na základní škole Myslbekova v Ostrově neměli roušky. Vedení školy jim je nenařídilo. Škola je dostatečně vybavena dezinfekcí, zvýšila i pravidelný úklid. Epidemiologická situace ohledně koronaviru ve městě je zatím příznivá, řekl starosta Ostrova Jan Bureš (ODS).

Začátek školního roku se uskutečnil tradičně jako v předchozích letech. Krátce před osmou hodinou se všichni žáci řadili před školou podle svých tříd. Úspěšný školní rok žákům popřála kromě starosty Ostrova i bývalá první dáma Livia Klausová. Prvňáky doprovázeli do tříd rodiče. Letos do dvou tříd prvního ročníku v ZŠ Myslbekova nastoupilo 58 dětí.

Podle starosty žádná z ostrovských základních škol zatím nenařídila povinné nošení roušek. "Uvidíme, jak se bude vyvíjet epidemiologická situace a nařízení ČR, a na to budeme reagovat svými opatřeními," řekl Jan Bureš. Zatím podle něj ve městě neevidují nakaženého pedagoga či jiného zaměstnance škol.

Školy radnice vybavila dezinfekcí a je schopna jim poskytnout i ochranné prostředky, které v dostatečném množství nakoupila. Školy budou žádat o příspěvek z ministerstva školství na nákup počítačů a softwarů, aby mohly zajistit případnou výuku na dálku.

Podle starosty není v Ostrově aktuálně žádný pacient nakažený koronavirem. V Karlovarském kraji je podle krajské hygienické stanice (KHS) nyní 56 případů.

Údaje o skutečném počtu žáků škol v Karlovarském kraji budou k dispozici až v říjnu. Ze statistik z minulých let se dá odhadovat, že do prvních ročníků základních škol letos nastoupilo přes 2700 prvňáků. Celkový počet žáků základních škol, které až na výjimky zřizují obce a města, je okolo 25.000.

Do zhruba dvacítky středních škol a gymnázií, které zřizuje Karlovarský kraj, by letos mohlo nastoupit asi 10.000 studentů. Konkrétní čísla ale i v tomto případě budou k dispozici až v říjnu. Počet škol se zásadně nemění, jedinou novou střední školou, která začne od letošního roku působit v Karlovarském kraji, je pobočka Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany v Moravské Třebové, která bude sídlit v Sokolově. Její studenti začnou školní rok v Moravské Třebové a do Sokolova nastoupí od října.

Autoři | Foto MU ostrov

Štítky ČR, správa, školy, koronavirus, Karlovarský kraj, Ostrov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.