sobota 15. srpna 2020 Hana

Na některých radnicích v Karlovarském kraji byly fronty

S opětovným otevřením městských úřadů se tvořily v některých z nich v Karlovarském kraji fronty. Radnice se ale snaží i za ztížených podmínek, které musí dodržovat, úřední záležitosti s lidmi vyřídit. S organizací klientů většinou pomáhá městská policie.

"Dnes začaly fungovat všechny agendy našeho úřadu. Ve větší míře je zájem o registr vozidel a řidičů a také o občanské průkazy. Což jsou doklady, u nichž často skončila platnost a občané potřebují nové," uvedla mluvčí karlovarského magistrátu Helena Kyselá.

Zájem o dopravní agendu byl dnes ráno takový, že počet klientů, které úřad mohl zvládnout, byl v Karlových Varech vyčerpán už během dopoledne. Klienti ale zatím dodržují hygienická opatření a neshlukují se. Podobně i v Chebu se nejvíce lidí dostavilo na odbor dopravy. "Upravili jsme úřední dobu tak, aby mohli lidé svou návštěvu rozložit mezi všech pět pracovních dnů v týdnu," řekl dnes noviářům starosta Chebu Antonín Jalovec (VPM).

V obou budovách radnice jsou například páskou ohrazena některá křesla na chodbách, aby lidé neseděli blízko u sebe, klienti také dodržují nutné rozestupy. Dohlíží na to strážníci městské policie.

Podle Kyselé se ale karlovarský úřad, i když se ode dneška otevřely všechny agendy, stále snaží omezit riziko nákazy mezi zaměstnanci, a úředníci jsou tak rozděleni do dvou skupin, aby se střídali a omezili mezi sebou kontakt.

Podle mluvčího radnice v Sokolově Vladimíra Meluzína je dnes na městském úřadě klid a lidé opatření dodržují. "Tím, že jsme měli otevřeno i předtím v omezeném režimu, tak ten nával nyní není až tak velký," řekl Meluzín. O dodržování opaření se vždy stará jeden ze zaměstnanců úřadu. "Největší zájem je o registr motorových vozidel a řidičů a o vyřizování občanských průkazů," dodal.

Mluvčí také uvedl, že zaměstnanci nosí roušky, štíty i jednorázové rukavice a dbá se na to, aby mezi sebou omezili kontakt. V místnostech jsou pro veřejnost stojany s desinfekcí a sedačky jsou uspořádané tak, aby lidé neseděli blízko u sebe.

Také v provizorních kancelářích městského úřadu v Mariánských Lázních je klid. Situace je tam komplikovanější, protože hlavní budova radnice se stále rekonstruuje. Například na evidenci vozidel se čeká venku ve dvoře a úřednice si zve kvůli nedostatku místa jednotlivce postupně dovnitř. "Zájem není tak velký, měli jsme otevřeno i předtím, to tu bylo více lidí, protože sem jezdili i lidé z Chebu, kde bylo zavřeno," řekl starosta Martin Kalina (Piráti).

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, správa, koronavirus, Karlovarský, AUDIO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.