Počasí dnes15 °C, zítra17 °C
Sobota 18. května 2024  |  Svátek má Nataša
Bez reklam

Mariánské Lázně zahájily sezonu, věří, že bude lepší než rekordní loňská

Mariánské Lázně v pátek slavnostně zahájily sezonu. Očekávání mají lázeňská zařízení i město velká. Loni návštěvnost města dosáhla rekordu a překonala 300 tisíc hostů. Podle starosty Mariánských Lázní Martina Hurajčíka (ANO) se dá čekat, že ta letošní bude úspěšnější.

„Sezona bude perfektní, každý rok je lepší než všechny předchozí. Jak je dnes vidět, Mariánské Lázně jsou plné, a doufám, že to vydrží přes celu sezonu," řekl Hurajčík. Dodal, že délka pobytu se v posledních letech snižuje, ale zase se zvyšuje celkový počet přenocování. Z pohledu města je proto podstatné propagovat, že Mariánské Lázně jsou součástí evropských lázeňských měst zapsaných na seznamu UNESCO, loni získaly i status klimatických lázní. Lázeňské město disponuje čtyřmi léčivými zdroji, minerálními vodami, rašelinou, zřídelním plynem a léčivým klimatem.

Podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) přijelo v roce 2023 do Mariánských Lázní 302 122 hostů, což je o 19 procent více než v roce 2022. Z toho 78 procent hostů mířilo do lázeňských zařízení. Průměrná doba pobytu hostů byla 4,1 noci, v lázních 4,6 noci. Čtyřiačtyřicet procent návštěvníků bylo z Česka. Mezi hosty z ciziny dominují Němci (39 procent všech příjezdů, 70 procent všech nerezidentů). Mezi časté hosty patří i návštěvníci z Tchaj-wanu, ze Slovenska, Izraele, Rakouska, Ukrajiny, Polska, Nizozemska či USA. Nejdelší pobyty mají hosté z Izraele, průměrně 10,6 dne, Američané tráví v Mariánských Lázních v průměru 5,4 dne.

Průměrná délka pobytu v Mariánských Lázních klesá od roku 2003, kdy byla 8,2 dne.

V loňském roce se návštěvnost města vrátila na předcovidovou úroveň a dokonce ji překonala. Počet hostů poprvé v historii překonal 300 tisíc. Na rozdíl od let před pandemií se výrazně zvýšil počet českých hostů. Do lázní začali ve větším jezdit v letech covidové epidemie, když byly omezené možnosti cestování do zahraničí. Přestože se od té doby situace vrátila do normálu, čeští klienti zůstali Mariánských Lázním věrní.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Mariánské Lázně

Štítky ČR, lázně, správa, turistika, Mariánské Lázně

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Mariánské Lázně zahájily sezonu, věří, že bude lepší než rekordní loňská  |  Společnost  |  Zprávy  |  Karlovarská Drbna - zprávy z Karlových Varů a Karlovarského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.