středa 12. srpna 2020 Klára

Strážníci z Ostrova, Chebu a Karlových Varů spojí síly, je ale otázkou kdy

Vedení tří měst uzavřelo dohodu o vzájemné spolupráci, která má pomoci při velkých kulturních a společenských akcích. Zkušebním podnikem má být mezinárodní filmový festival, nad jehož letošním konáním visí otazník.

Ostrovští a chebští strážníci v ulicích Karlových Varů. To může být už zanedlouho realita. Vedení Ostrova, Chebu a Karlových Varů se totiž dohodlo na vzájemné spolupráci, která má všem stranám pomoci při zajištění pořádku v době konání velkých kulturních akcí.

„Dohodu řešíme už od loňského roku. Zapojili jsme do ní městskou policie z Ostrova a Chebu a počítali jsme, že jejich personál využijeme v době konání Mezinárodního filmového festivalu. Je ale otázkou, zda festival bude,“ uvedl velitel Městské policie v Karlových Varech Marcel Vlasák s tím, že právě filmový festival měl být jakousi zkušební akcí.

Dohoda se ale připravovala v době před vypuknutím koronavirové pandemie a tak je otázka, zda se vůbec v letošním roce nějaká zkouška spolupráce zrealizuje.

„V této době je zatím dohoda odložena a čekáme, jestli bude festival nebo ne. Druhou akcí, na které jsme chtěli společně spolupracovat je chebský festival dechových hudeb Fijo, kde je jeho požádání v této chvíli rovněž s otazníkem,“ dodal Marcel Vlasák.

Nabídku spolupráce přivítali i v Ostrově. „Jsme domluveni, že by se naši lidé v Karlových Varech i školili a to nám přijde jako výrazná pomoc,“ uvedl místostarosta Ostrova Marek Poledníček a poznamenal, že městská policie je v Ostrově veřejností vnímána velmi kladně což prokázal nedávný průzkum týkající se pocitu bezpečnosti ve městě.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Štítky městská policie, spolupráce, filmový festival, KArlovy Vary Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.