pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

Memorandum o vestavbě sálu do Císařských lázní skončí, projekt přebere kraj

Karlovy Vary a Karlovarský kraj ukončí memorandum o vestavbě koncertního sálu do Císařských lázní. Celý projekt nyní převezme Karlovarský kraj a město s ním začne jednat o podmínkách využití Císařských lázní a sálu pro potřeby Karlovarského symfonického orchestru (KSO). Podle náměstka primátorky lázeňského města Tomáše Trtka (ANO) bude takové uspořádání vztahů přehlednější pro obě strany, řekl dnes novinářům.

„Dohoda mezi Karlovarským krajem a městem je dvojí. Jednak je to akce vestavba koncertního sálu do Císařských lázní a jednak je to budoucí zasídlení KSO. Co se týká vestavby koncertního sálu, tak celou akci přebírá Karlovarský kraj. Ohledně zasídlení KSO začíná jednání o podmínkách pronájmu," uvedl náměstek primátorky Tomáš Trtek (ANO).

Společné memorandum z roku 2018 počítalo s tím, že kraj i město budou spolupracovat na přípravě a následné realizaci vestavby sálu do budovy Císařských lázní. Původně se předpokládalo, že by investorem bylo město. V současné době má ale větší šanci na získání dotace kraj. Proto také převezme funkci nositele projektu. Město zase poskytne kraji projektovou dokumentaci, kterou nechalo zpracovat.

Odhadované náklady na vestavbu byly původně 100 milionů korun, nyní se ukazuje, že by mohly být nižší, asi 60 milionů korun. Převzetí projektu krajem bude mít výhodu i v lepší koordinaci obou stavebních prací, rekonstrukce Císařských lázní a vestavby sálu. Rekonstrukce národní kulturní památky by měla skončit v červnu 2023 a stát má podle současných odhadů 853 milionů korun.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Roman Kořínek

Štítky ČR, správa, památky, lázně, hudba, Karlovy Vary, AUDIO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.