pondělí 10. května 2021 Blažena

Velvyslanci evropské sedmadvacítky se potkají v Karlovarském kraji

Česká republika se v červenci příštího roku ujme svého historicky druhého předsednictví v Radě Evropské unie. A právě v rámci tohoto předsednictví je plánováno setkání všech velvyslanců členských zemí. A i když se má konat až v září příštího roku, jeho přípravy začnou už zanedlouho.

„Ráda bych své protějšky pozvala do Karlovarského kraje právě proto, že jde o region unikátní nejen svou pohnutou historií, tradicí lázeňství či sklářského a keramického průmyslu, ale je též jedním z těch, jež prožívají zelenou transformaci v praxi,“ vysvětlila Edita Hrdá, velvyslankyně stálého zastoupení České republiky při EU a dodala: „Téma spravedlivé transformace je pro evropské kolegy důležité. EU je solidární, a proto si uvědomuje, že boj s klimatickými změnami nemůže zároveň ohrozit práci a životy lidí v regionech, které jsou útlumem těžby a přechodem na nízkouhlíkové hospodářství zasaženy.“

Podle hejtmana Petra Kulhánka (STAN) je setkání velvyslanců zemí Evropské unie zajímavou příležitostí představit kraj nejen z pohledu cestovního ruchu a lázeňství. I proto začnou přípravy programu setkání už v následujících týdnech. „Velmi rádi u nás představitele jednotlivých zemí EU uvítáme a seznámíme je s tím, co náš kraj nabízí. Je třeba jej vidět jako místo, které stojí na pilíři lázeňství a cestovního ruchu, ale zároveň na tradici těžby,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje a připomněl, že začíná transformace regionu, který chce jeho vedení ukázat v kontextu jedinečného historického a přírodního bohatství a také z pohledu, jak plánuje kraj přeměnit po útlumu těžby.

S velvyslankyní ČR při EU se hejtman dále dohodl, že by evropským hostům mohl kraj představit například projekt zkušebního centra BMW pro testování autonomních vozů, které vzniká na Podkrušnohorské výsypce.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto archiv

Štítky Evropská unie, velvyslanci, Karlovarský kraj, setkání, polygon BMW

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.