Distanční forma vzdělávání je velmi složitá zejména pro děti z prvního stupně. Tady je totiž velká odpovědnost i na rodičích. Řada rodin ale navíc nemá v domácnosti pro výuku na dálku patřičné vybavení. Vyučování online je také pomalejší. Obrovská potíž je to i pro děti, které mají problémy s učením a potřebují odbornou pomoc asistentů. Děti navíc ještě pořádně nestihly dohnat učivo z jara.
„Od března, kdy Tomík chodil do první třídy, jsme byli doma a museli jsme se učit. Sice se řekne první třída, ale i učivo z první třídy, ale někdy pro děti hodně těžké. A to nemluvím o nutnosti udržet pozornost syna, což dá někdy hodně zabrat“, přiznává Anna Pinterová ze Sokolova, která včera celý den doufala, že k zavření prvního stupně základních škol nedojde. Bohužel marně. „Sotva začal školní rok a syn nastoupil do druhé třídy, celá situace se opakuje. To je prostě hrozné,“ dodala maminka.
Vyhlášená vládní opaření se týkají tisíců rodičů i dětí a to nejen v otázce školní výuky. Těžké to samozřejmě mají i učitelé nejrůznějších kroužků a sportovní trenéři. Ti sice mohou svým svěřenců naordinovat individuální tréninky, ale u dětí a zvláště u začínajících sportovců je to zase problém. Dobré ale je, aby děti nezůstaly ani v této těžké době bez aktivity.
„Opatření vlády se nás samozřejmě hodně dotýká, ale nezbývá, než se s nastalou situací smířit a chovat se maximálně zodpovědně, abychom se co nejdříve mohli vrátit k běžnému životu. Jisté ale je, že by se děti i jejich rodiče měli hýbat a minimálně na procházku vyrazit,“ sdělil trenér Marek Kratochvíl.
Podle něj je uzavření škol pozitivní, pouze z pohledu ochrany starších pedagogů, kteří jsou v rizikové skupině obyvatel. Pro všechny ostatní zaměstnance a hlavně žáky je to velká komplikace.
„Věřím ale, že to trenéři i děti zvládnou,“ dodal trenér.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.