neděle 12. července 2020 Bořek

V Sokolově začala rekonstrukce smuteční síně

Stavební úpravy v hodnotě 1,4 milionu korun platí město ze svého rozpočtu. Důvodem rekonstrukce je hlavně modernizace vybavení a provedení nutných oprav schodiště, omítek a kompletní výmalba stěn i stropu.

„Poslední rozloučení se zesnulými se dočasně konají v klášterním kostele sv. Antonína Paduánského namísto smuteční obřadní síně na městském hřbitově. V obřadní síni začala 1. června rekonstrukce interiéru, která potrvá přibližně dva měsíce,“ sdělil mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín.

V rámci stavebních prací bude odstraněna původní dlažba v obřadní síni, ve foyer a přilehlé chodbě a bude nahrazena novou. Provedeny budou opravy omítek a kompletní výmalba stěn a stropu. Dojde k opravě dřevěného schodiště, původní dřevěné kryty radiátorů budou nahrazeny novými z nerezového plechu.

„Změnou projde i osvětlení obřadní síně, budou vyměněna svítidla a provedena revize rozvodů elektro. Bude osazen nový katafalk a řečnický pult a obměněn bude i mobiliář síně, hlavně křesla, lavice a židle ve smuteční síni. Chceme, aby místo posledního rozloučení bylo opravdu důstojné,“ dodal místostarosta města Jan Picka.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto mu sokolov

Štítky hřbitov, smuteční síň, Sokolov, katafalk, důstojné místo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.