Na Bartošku vzpomínají i lidé v Karlových Varech, jejichž byl čestným občanem

Autoři | Foto David W. Černý / Reuters

Hotel Thermal v Karlových Varech, který je každoročně centrem mezinárodního filmového festivalu, připraví k úmrtí Jiřího Bartošky pietní místo. Herec byl čestným občanem města a úspěšným prezidentem mezinárodního akce, na kterou zavítaly filmové hvězdy z celého světa.

Pietní místo zřídí ve Smetanových sadech i město Karlovy Vary. „Už visí černá vlajka na magistrátu a zítra zřídíme pietní místo u Smetanových sadů u Hlavní pošty,“ sdělil mluvčí magistrátu Jan Kopál.

Sociální sítě dnes zaplnily stovky příspěvků, které vyjadřovaly smutek a soustrast. Jiřího Bartošku si připomene zřejmě i hotel Thermal. „Pietní místo vznikne asi u červeného koberce,“ řekl ředitel hotelu Vladimír Novák.

S červeným kobercem před vstupem do Thermalu mají lidé Bartošku spojeného. Každým rokem při zahajovacím ceremoniálu sklízel prezident festivalu potlesk a ovace srovnatelné se zahraničními hvězdami.

Zemřel herec a prezident karlovarského filmového festivalu Jiří Bartoška

Dnes zemřel herec a prezident karlovarského filmového festivalu Jiří Bartoška. Řekla to mluvčí festivalu Uljana Donátová. Herci, který se potýkal s rakovinou, bylo 78 let.

„Jsem z této zprávy opravdu otřesená. Odešel naprosto jedinečný a výjimečný člověk,“ napsala na facebooku primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO). Na sociálních sítích se objevily i příspěvky, které navrhovaly, aby se po Jiřím Bartoškovi pojmenovala některá z ulic nebo náměstí v Karlových Varech.

Lázeňské město loni Bartoškovi udělilo čestné občanství jako „mimořádný výraz úcty a poděkování za dlouholetou práci ve prospěch města Karlovy Vary, o kterou se zasloužil jako prezident Mezinárodního filmového Festivalu Karlovy Vary“.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky film, divadlo, festival, hotel Thermal, úmrtí, Bartoška, Karlovy Vary

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.