sobota 15. srpna 2020 Hana

Kvůli koronaviru se neruší jen kulturní a sportovní akce, vyhlášena letos nebude třeba ani Vesnice roku

Komplikace ohledně epidemie nemoci COVID-19 se dotýkají stále více věcí a projektů. V Karlových Varech například nebudou skládat taxikáři zkoušky z místopisu, odkládají se zasedání městských zastupitelstev a zrušen byl i letošní ročník soutěže Vesnice roku.

V Karlových Varech byly zrušeny ověřovací zkoušky řidičů taxislužby, které se měly konat v příštím týdnu. Odbor dopravy magistrátu města zkoušky zrušil na základě vládou nařízeného omezení provozu úřadů v souvislosti s nouzovým stavem. „Ověřovací zkoušky není možné uskutečnit. O dalším postupu budeme informovat,“ uvedla mluvčí karlovarského magistrátu Helena Kyselá.

Krajský úřad informoval o zrušení oblíbené soutěže Vesnice roku. „Podle informací Ministerstva pro místní rozvoj ČR se s ohledem na šíření koronavirové nákazy ruší letošní ročník soutěže „Vesnice roku 2020“. Přihlášky do soutěže a uhrazené registrační poplatky budou obcím vráceny,“ uvedla mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

Komplikace nastávají i v otázce zasedání zastupitelstev města a obcí. Například v Sokolově bylo plánované dubové jednání zrušeno. „Oznamujeme, že zasedání Zastupitelstva města Sokolova připravované na 16. 4. 2020 nebude v tomto termínu svoláno. Zasedání Zastupitelstva města Sokolov bude svoláno podle vývoje situace v České republice, přičemž informace o místě, době a navrženém programu zasedání bude vyvěšena na úřední desce,“ ocitoval rozhodnutí rady města Sokolova mluvčí úřadu Vladimír Meluzín. Zrušeno bylo i jednání zastupitelů Karlových Varů, které se mělo konat 31. března.

Podobná situace je i v dalších městech a obcích Karlovarského kraje. Určitou zajímavostí tak v kontextu současného dění zůstává naděje na uspořádání letošního ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, kde pořadatelé stále deklarují, že pokračují v přípravách. A to i přesto, že ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že možnosti jeho konání moc šancí nedává.

Konat se velmi pravděpodobně nebude ani karlovarský půlmaraton, i když ani tady ještě pořadatelé konečný verdikt neoznámili. „Během několika dnů vydáme oficiální vyjádření. Nejde totiž jen o karlovarský závod, proto musíme celou situaci řešit velmi důkladně,“ sdělila Diana Rybachenko z pořádající společnosti RunCzech.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto živy kraj

Štítky Vesnice roku, zastupietslva, Karlovarský kraj, taxislužba, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.