Počasí dnes9 °C, zítra7 °C
Pátek 23. února 2024  |  Svátek má Svatopluk
Bez reklam

Na 40 milionů korun čeká na žadatele v prvním balíku vyhlášených dotačních programů z oblasti kultury

Už 16. a 17. října startuje příjem žádostí o podporu hned z několika dotačních titulů v oblasti kultury pro příští rok. Konkrétně půjde o program na podporu kulturních aktivit, program na obnovu a využití kulturních památek, památkově hodnotných objektů a movitých věcí, program na podporu památek zapsaných na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a v neposlední řadě o program na podporu vzdělávání dětí a mládeže v kultuře.

Zájemci mohou v rámci vyhlášených dotačních titulů žádat o dotace na rok 2024 na pořádání kulturních akcí, na obnovu chátrajících památek, na zkvalitnění infrastruktury související s památkami UNESCO a podpořeny budou také kulturní a edukační programy pro žáky mateřských, základních a středních škol.

„Okruh žadatelů je opravdu široký, od fyzických osob, podnikatelů až po obce a příspěvkové organizace. Například na kulturní akci lze získat dotaci až 300 tisíc korun, na obnovu památky až 1 milion korun, na projekt související s památkou UNESCO až 2 miliony korun a na kulturní program pro děti až 500 tisíc korun. Vítanou novinkou je také to, že programy jsou vyhlášeny již nyní. Žadatelé například z řad organizátorů kulturních akcí tak budou už počátkem nového roku vědět, zda mohou počítat s podporou kraje či nikoliv. To jim následně výrazně pomůže při plánovaní akce,“ uvedla radní pro oblast kultury a památkové péče Oľga Haláková.

Veškeré potřebné informace o jednotlivých dotačních titulech jsou uvedeny na webu Karlovarského kraje v záložce „Dotace“.  Kraj také chystá seminář k programu na obnovu a využití kulturních památek, památkově hodnotných objektů a movitých věcí. Akce se uskuteční v pondělí 9. října 2023 od 15:00 hodin v zastupitelském sále na Krajském úřadě Karlovarského kraje.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky dotace na kulturu, dotační program, peníze, kultura, dotace, Světové dědictví UNESCO, kulturní akce, Karlovarský kraj, Oľga Haláková

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Na 40 milionů korun čeká na žadatele v prvním balíku vyhlášených dotačních programů z oblasti kultury  |  Kultura  |  Zprávy  |  Karlovarská Drbna - zprávy z Karlových Varů a Karlovarského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.