neděle 25. července 2021 Jakub

V Karlovarském kraji se letos letní akce budou konat hlavně venku

Města v Karlovarském kraji se stejně jako loni zaměří i v letošní letní sezoně na podporu obnovy cestovního ruchu. Větší akce přitom chystají hlavně pod širým nebem. Karlovy Vary zopakují loni úspěšné Karlovarské kulturní léto, které má lákat turisty, ale i místní. Lázeňská města se také připravují na vytoužený zápis na seznam UNESCO, který by mohl výrazně zatraktivnit lázně v Karlovarském kraji. I letos ale organizátoři musí počítat s některými omezeními kvůli riziku šíření koronaviru.

Karlovarské kulturní léto začne na konci června a nabídne koncerty, divadlo, filmy a workshopy. Návštěvníci města a jeho obyvatelé se tak mohou těšit na řadu koncertů, které budou na náplavce u Thermalu a v areálu Rolava. O koncerty vážné hudby se postarají hudebníci Karlovarského symfonického orchestru, kteří budou pravidelně hrát na kolonádě, každou sobotu také na Goethově rozhledně nebo v areálu sv. Linhart. Na Rolavě se dále o prázdninách uskuteční čtyři filmové večery s projekcí populárních filmů. Ze zveřejněného přehledu umělců, kteří mají v krajském městě můžeme jmenovat například Hanu Zagorovou, Ewu Farnou, Pokáče nebo kapely Jelen, Tata boys či Wohnout.

"Do ulic krajského města vyjede znovu autovláček, který zaveze návštěvníky i do turisticky atraktivních lokalit. Infocentrum Karlových Varů opět nabídne turistickou kartu Karlovy VARY REGION CARD, kterou poskytuje již šestým rokem. Slevová karta na vstupy na desítky turisticky atraktivních míst a další služby nebo akce v celém kraji bude pro návštěvníky i v letošním roce připravena za zvýhodněnou cenu. Součástí programu Karlovarského kulturního léta bude rovněž Festival světla – VARY září, který se uskuteční 10. a 11. září," sdělila Andrea Pfeffer Ferklová (ANO), primátorka Karlových Varů.

Františkovy Lázně chystají nejen pro turisty večery s vážnou hudbou. Akce s názvem Hudba do ulic je naplánována vždy na tři dny v týdnu. "Chceme hosty po večeři vytáhnout z hotelu ven, abychom dali šanci vydělat i ostatním menším podnikatelům, restauracím a podobně," řekl starosta Jan Kuchař (STAN).

Mariánské Lázně lákají na tradiční mezinárodní filmový festival Marienbad Film Festival věnovaný experimentálním a nezávislým filmům. Uskuteční se od 8. do 11. července v mariánskolázeňském hotelu Lesní Mlýn, akce nabídne i bohatý doprovodný program.

Na 20. až 28. srpna se letos posunula nejvýznamnější kulturní akce v Karlovarském kraji, a to Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Pořadatelé věří, že přes léto bude vakcinace už tak daleko, že bude možné uspořádat karlovarský festival v maximálně bezpečné formě pro jeho hosty a návštěvníky.

V Chebu se letos nebudou konat oblíbené Valdštejnské slavnosti, které měly být v srpnu. Větší akce chce město pořádat zejména venku, pod širým nebem, kde se dají očekávat mírnější protiepidemická opatření. Půjde například o představení chebského divadla nebo koncerty.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto agentura Vlny

Štítky ČR, památky, kultura, turistika, správa, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.