pondělí 10. srpna 2020 Vavřinec

Symfonici vyrazí na karlovarská sídliště a zahrají lidem Novosvětskou

Premiéra symfonie „Z Nového světa“ se uskutečnila v karlovarském Poštovním dvoře a proto bylo toto dílo vybráno pro koncerty orchestru v různých lokalitách města. Série koncertů nazvaná „Novosvětská pod okny“ začne ve vnitrobloku Úvalská už tuto sobotu.

Celkem šest venkovních koncertů plánuje do konce května odehrát Karlovarský symfonický orchestr na sídlištích lázeňského města. Pokaždé bude znít proslulá Symfonie č. 9 e moll „Z Nového světa“, kterou napsal Antonín Dvořák.

„V koncertních sálech KSO zatím vystupovat - i přes uvolnění umožňující takové hudební produkce - nemůže, neboť omezující podmínky, za nichž se takové vystoupení smí uskutečnit, neznamenají pro orchestr žádný zásadní posun v současné situaci. Proto se zrodila idea koncertů pod okny,“ vysvětluje PR manažer orchestru Lev Havlíček.

Volba díla byla jednoznačná. Antonín Dvořák je totiž s historií orchestru i Karlovými Vary neodmyslitelně spjatý a navíc zmiňovaná symfonie měla 20. července roku 1894 v Poštovním dvoře v provedení zdejšího symfonického orchestru kontinentální premiéra.

První koncerty "Novosvětská pod okny" se uskuteční pod taktovkou šéfdirigenta Jana Kučery tuto sobotu a neděli.

„Obecně ale bude platit, že se koncerty budou konat v pátek a sobotu. Pokud počasí neumožní některý koncert uskutečnit, přesune se koncert na neděli případně na čtvrtek,“ pokračuje dále PR manažer s tím, že k potvrzení termínu bude docházet vždy dva až tři dny před koncertem, proto je pro aktuální situaci nutné sledovat web a facebook KSO.

Obyvatelé konkrétní lokality budou informováni dopředu letáky.

Koncerty tento týden: sobota 16. 5., Úvalská 2 (vnitroblok Úvalské), 17 hodin a neděle 17. 5., Růžový vrch - hřiště mezi Buchenwaldskou, Vodárenskou a Plešiveckou, rovněž 17 hodin. Další koncerty jsou plánovány na 22., 23., 29. a 30. května. Lokality a časy budou včas oznámeny na webu a facebooku KSO.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto mmkv

Štítky kultura, koncert, Karlovarský symfonický orchestr, KSO, Karlovy Vary

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.