pátek 3. prosince 2021 Svatoslav

Karlovarský kraj chce znovu vypsat zakázku na nákup ekologických autobusů

V co nejkratším čase chce Karlovarský kraj znovu vypsat zakázku na nákup autobusů na CNG pro veřejnou dopravu v regionu. Do původního zadávacího řízení se totiž přihlásil jen jeden uchazeč, který navíc předložil nabídkovou cenu, jež výrazně převyšovala předpokládanou hodnotu veřejné zakázky. Rada Karlovarského kraje proto odsouhlasila zrušení stávajícího zadávacího řízení s tím, že urychleně začne příprava nového.

Původní otevřené zadávací řízení kraj vyhlásil v červnu letošního roku prostřednictvím profilu zadavatele E-ZAK. Administraci zakázky zajišťovala advokátní kancelář Rowan Legal. „Naším cílem je, aby ve veřejné dopravě po celém kraji jezdily moderní ekologické autobusy na CNG. Pro cestující jsou moderní autobusy komfortnější, navíc mají vliv i na zlepšení kvality životního prostředí. Kraj na jejich pořízení získal v minulosti dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu v celkové výši téměř 592 milionů korun,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek.

Vzhledem k tomu, že se ale do zadávacího řízení přihlásil jen jeden uchazeč a nabídková cena byla více než jedenkrát vyšší oproti předpokládané hodnotě zakázky včetně opce. „Po pečlivém zvážení všech okolností schválila Rada kraje zrušení zadávacího řízení. Co nejrychleji jej ale chceme vyhlásit znovu, abychom nepřišli o získanou dotaci,“ konstatoval hejtman.

„Jsem přesvědčený, že jsme měli autobusy koupit, byť byla cena vyšší, než jsme předpokládali. I tak by se to kraji vyplatilo. Času na nové výběrové řízení už máme málo a bylo by fatální, abychom přišli o tak velkou dotaci,“ komentoval záležitost neuvolněný krajský zastupitel a radní pro oblast dopravy Jan Bureš (ODS).

Karlovarský kraj se pro veřejnou dopravu na území regionu chystá pořídit 109 malých autobusů a 61 středních autobusů na CNG. Půjde o ekologické bezbariérové klimatizované autobusy s moderním odbavovacím a informačním systémem.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Richard Beneš

Štítky autobusy, doprava, CNG, ekologický autobus, Karlovarský, ekologická doprava, hejtman Kulhánek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.