sobota 15. srpna 2020 Hana

Pendolino nebude končit v Chebu, ale dojede až do Karlových Varů

Snaha vedení Karlovarského kraje prodloužit trasu rychlovlaku Pendolino z Chebu do Karlových Varů by mohla být úspěšná. Pendolino by mohlo už od září letošního roku dojet až do krajského města. V současnosti Pendolino končí v Chebu ve 21:40. Nově by pokračovalo přes Sokolov do Karlových Varů.

Myšlenku plně podpořil vicepremiér Karel Havlíček (ANO) při jednání s exhejtmankou, nyní náměstkyní hejtmana Karlovarského kraje Janou Mračkovou VIldumetzovou (ANO).

„Myslíme si, že by to bylo velmi dobré z hlediska podpory cestovního ruchu, lidé by mohli cestovat komforně napříč republikou, což by pro ně mohlo být zajímavé především v této době, kdy kvůli hrozbě nákazy koronavirem tolik necestují do zahraničí. Do našeho kraje v současnosti jezdí dvě soupravy Pendolino, jedna končí ve Františkových Lázních, jedna ve večerních hodinách v Chebu. Z Chebu by pak od září Pendolino v 21.40  vyjelo přes Sokolov do Karlových Varů a ráno zase zpět,“ upřesnila exhejtmanka Jana Mračková Vildumetzová.

Kraj jedná o možnosti prodloužení trasy Pendolina na území regionu už několik let. Situaci řeší jak s ministerstvem dopravy, tak Českými drahami. Logiku dává tento záměr i z důvodu nově zrekonstruovaného Horního nádraží v Karlových Varech, které je připraveno rychlovlaky odbavovat.

„Jsem moc rád, že se jednání povedlo dotáhnout do konce. Nyní zpracováváme smlouvy. Prodloužení trasy nebude vyžadovat žádnou úpravu trati, jen drobnou technickou změnu na soupravě. Pak už lidé budou moci pohodlně cestovat v moderním rychlovlaku,“ doplnil náměstek hejtmana Martin Hurajčík (ANO).

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo24 čtenářů

Autoři | Foto drbna.cz

Štítky pendolino, doprava, prodloužení trati, České dráhy, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Michal Petkov

Otázkou je,jestli dojede ?

úterý, 4. srpna 2020, 04:38

Jarda Mencl

Je to nedomyšlené, vhodné tak pro cestu do Plzně.Pro lázeňské pobyty je to v podstatě nepoužitelné

neděle, 2. srpna 2020, 13:06

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.