pátek 7. srpna 2020 Lada

Demolice Krejcarové lávky začala, cyklisté musejí na objížďku, vodáci z lodi

V Sokolově začala dlouho očekávaná demolice lávky přes řeku Ohři, která je spojnicí mezi Starým náměstím a parkem v Jižním lomu. Stavební práce si vyžádaly uzavření cyklostezky a během pár dní bude vodákům zakázáno i proplutí pod lávkou.

„Z původního přemostění zmizelo zábradlí a zůstala pouze betonová konstrukce. Do té se v nejbližších dnech zakousne těžká technika, aby ji zcela odstranila. V této fázi prací bude úsek řeky kolem lávky pro vodáky neprůjezdný, uzavřená je také cyklostezka v úseku mezi klášterem po Most lásky. Objížďka je vyznačena, vodáky čeká přenášení,“ sdělil mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín.

Na vodáky se v Sokolově rozhodně nezapomnělo. Jednak otázku uzavření Ohře diskutovalo vedení města s vodáckou asociací a pak jim také nechalo na pravém břehu vybudovat široká zpevněná místa pro vylodění a nalodění.

„Bourání lávky, které předchází stavbě nové, se původně nemělo trefit do hlavní turistické sezony, kdy je řeka Ohře i cyklostezka plná lidí. Zahájení akce, jejímž investorem je ministerstvo financí, se ale kvůli administrativním záležitostem opozdilo,“ vysvětluje dále mluvčí.

Zatímco vodáci musejí své lodě přenášet v úseku dlouhém necelých sto metrů, cyklisté se vydají po označené objížďce.

„Chceme cyklisty zavést na staré město a ukázat jim více pěkných míst v našem městě. Na obou stranách uzavírky budou schránky s mapkami objízdné trasy s žádostí, aby ji cyklisté na konci objížďky zase vrátili zpět do schránky a tak budou mapky cestovat z jednoho konce uzavírky na druhý a obráceně,“ vysvětlila starostka Sokolova Renata Oulehlová (ANO).

Nové přemostění řeky bude stát přibližně 57 milionů korun. Krejcarová lávka je spojnicí mezi Starým náměstím a parkem v Jižním lomu. Název lávky pochází z minulosti, kdy se za přecházení vybíraly krejcary.

„Město se na výstavbě nové lávky podílí jen částečně, zaplatí například veřejné osvětlení, případně také kamerový systém,“ dodal Vladimír Meluzín.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Vladimír Meluzín

Štítky stavba, Krejcarová lávka, Sokolov, demolice, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.