Počasí dnes2 °C, zítra4 °C
Sobota 9. prosince 2023  |  Svátek má Vratislav
Bez reklam

Ceny paliva šly o desítky haléřů dolů, všimli si karlovarští řidiči

Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic Karlovarského kraje prodává v průměru za 37,96 Kč, před týdnem byl o 68 haléřů dražší. O 77 haléřů na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 38,38 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 3,39 koruny na litru levnější než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 6,47 Kč na litru více.

Průměrná cena benzinu Natural 95 v celé ČR je 38,23 Kč za litr, u nafty 38,71 Kč. Nejlevnější paliva v kraji prodávají na Chebsku, benzin mají u tamních čerpacích stanic v průměru za 37,66 Kč a naftu za 38,12 Kč. Paliva jsou v kraji nejdražší na Karlovarsku, benzin stojí u tamních čerpacích stanic v průměru 38,24 Kč a nafta 38,70 Kč.

Nejlevnější benzin natankují řidiči v Ústeckém kraji, kde je litr v průměru za 37,52 Kč. Nafta je nejlevnější v Královéhradeckém kraji, litr tam prodávají průměrně za 37,91 Kč. Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 40,34 Kč. Nafta se tam tankuje za 40,53 Kč za litr.

Za hranicemi v Německu se podle údajů serveru benzinpreis-aktuell.deprodává srovnatelný typ benzinu v přepočtu průměrně za 44,23 koruny. Za naftu dají řidiči v přepočtu průměrně 42,28 koruny.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Michal Šťastný

Štítky Karlovarský, Ceny, Ekonomika, Pohonné hmoty

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Martin Vaněk

Krásné, takže šly dolů o jednotky procent... Škoda jen, že předtím šly o 100% nahoru... :-D

Neděle, 19. listopadu 2023, 09:41Odpovědět

Ceny paliva šly o desítky haléřů dolů, všimli si karlovarští řidiči  |  Byznys  |  Zprávy  |  Karlovarská Drbna - zprávy z Karlových Varů a Karlovarského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.