Počasí dnes9 °C, zítra8 °C
Úterý 16. dubna 2024  |  Svátek má Irena
Bez reklam

Ceny dálničních známek porostou podle inflace, řekl Kupka

Ceny dálničních známek by se do budoucna měly zvyšovat už pravidelně podle inflace. Postupně snižovat by se naopak měla podpora u dálničních známek pro hybridní a elektrická vozidla, řekl novinářům ministr dopravy Martin Kupka (ODS) při své návštěvě Františkových Lázní na Chebsku. Letos se od března po deseti letech cena dálniční známky výrazně zvedne, z 1 500 korun na 2 300 korun.

Podle Kupky bylo zdražení nevyhnutelné. „Pokud by docházelo k postupnému nárůstu ceny dálniční známky podle inflace tak, jak je tomu v jiných státech, tak by dnes dálniční známka stála přes 2500 korun. My jsme se snažili najít přijatelnou výši ceny dálničních známek. Zároveň se ale letos otevře rekordní množství nových dálnic," zdůvodnil zdražení Kupka. Pro motoristy se také zavádí nová jednodenní známka.

Jak ministr podotknul, nové dálnice s sebou nesou na jedné straně větší komfort pro řidiče, zároveň ale přinášejí vyšší náklady na jejich údržbu. Česko se tak podle Kupky vydá cestou postupného zvyšování ceny dálničních známek podle inflace.

„Co se týká dálničních známek pro hybridní vozidla, tak letos platí pro plug-in hybridy 75procentní sleva. A co se týká elektromobilů, tak se o tom budeme do budoucna bavit, protože pochopitelně i elektromobily představují pro dálniční síť zátěž. Je jisté, že i podle toho, jaký bude přístup jinde v Evropě, tam nějaká sleva bude, ale o to jaká, bude teprve debata," uvedl Kupka.

Hodnocení článku je 30 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, automobilová, dálnice, peníze, Kupka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Ceny dálničních známek porostou podle inflace, řekl Kupka  |  Zprávy  |  Karlovarská Drbna - zprávy z Karlových Varů a Karlovarského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.