Počasí dnes8 °C, zítra12 °C
Čtvrtek 29. února 2024  |  Svátek má Horymír
Bez reklam

Motorová paliva v Karlovarském kraji od minulého týdne znovu zlevnila

Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic Karlovarského kraje prodává v průměru za 36,93 Kč, před týdnem byl o 22 haléřů dražší. O 33 haléřů na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 37,03 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 1,01 koruny na litru levnější než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 2,47 Kč na litru více.

Průměrná cena benzinu Natural 95 v celé ČR je 36,96 Kč za litr, u nafty 37,24 Kč. Nejlevnější paliva v kraji prodávají na Chebsku, benzin mají u tamních čerpacích stanic v průměru za 36,63 Kč a naftu za 36,94 Kč. Nejvíc platí za benzin motoristé na Karlovarsku, kde za litr zaplatí průměrně 37,24 Kč. Nafta je v kraji nejdražší na Sokolovsku, litr se tam prodává průměrně za 37,16 Kč.

Nejlevnější benzin natankují řidiči v Jihočeském kraji, kde je litr v průměru za 36,21 Kč. Nafta je nejlevnější v Královéhradeckém kraji, litr tam prodávají průměrně za 36,59 Kč. Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 38,92 Kč. Nafta se tam tankuje za 38,96 Kč za litr.

V sousedním Německu se podle údajů serveru benzinpreis-aktuell.de prodává srovnatelný typ benzinu v přepočtu průměrně za 43,49 koruny. Naftu koupí řidiči v průměru za 41,55 koruny.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky cena paliv, zlevňování pohonných hmot, pohonné hmoty, benzin, nafta

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Motorová paliva v Karlovarském kraji od minulého týdne znovu zlevnila  |  Zprávy  |  Karlovarská Drbna - zprávy z Karlových Varů a Karlovarského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.