Počasí dnes2 °C, zítra0 °C
Sobota 4. února 2023  |  Svátek má Jarmila

Testy v Karlovarském kraji odhalily podle oslovených ředitelů minimum případů

Další kolo testování na covid-19 odhalilo dnes podle oslovených ředitelů škol v Karlovarském kraji méně případů nákazy než v pondělí. Na základě vládního rozhodnutí se od 3. do 16. ledna musí testovat všichni žáci a zaměstnanci základních a středních škol dvakrát týdně, konkrétně v pondělí a ve čtvrtek. Po pondělním testování ve školách skončilo v kraji podle mluvčí krajského úřadu Jany Pavlíkové pozitivních 99 studentů a devět pedagogů.

Ze všech základních škol v Chebu dnes odhalily testy pouze na jedné škole jednoho pozitivního žáka a jednoho učitele. Podle současných opatření nastoupí po čtvrtečním testování spolužáci pozitivně testovaného do zvláštního režimu s rouškami či respirátory ve výuce a antigenním testováním každý den až do doby, kdy dítě s pozitivním antigenním testem obdrží negativní výsledek PCR testu.

Jeden pozitivní případ dnes odhalily také na sokolovském gymnáziu. Podle zástupkyně ředitele Lenky Chvalové má škola na další testování žáků antigenních testů dostatek.

Na základní škole Rokycanova v Sokolově v pondělí ani dnes testy nezaznamenaly žádný pozitivní případ na koronavirus. K dispozici mají antigenní testy, kterých mají pro žáky dostatek. Odběrové sady pro zaměstnance si ale škola musí zajistit sama. „Testy pro zaměstnance musíme zajistit z vlastních zdrojů, které nemáme, protože není schválený státní rozpočet, tím pádem nemáme ani peníze. Bereme je nyní z rezerv, co jsme si nakoupili, ale nevíme, jak to bude dál,“ řekla ředitelka Petra Šišková. Dodala, že mají zásoby testů do konce příštího týdne.

Antigenní testy dnes neodhalily žádného pozitivního žáka ani učitele na gymnáziu v Aši. Ředitel Petr Jelínek řekl, že při prvním testování v pondělí testy zachytily dva pozitivní případy, studenti byli posláni na konfirmační PCR test a nastoupili do karantény. Stejná situace nastala i v Integrované střední škole v Chebu, kde podle ředitele Jana Homolky testovaní neukázalo žádný pozitivní záchyt, v pondělí byly dva. Bez problémů a bez záchytu bylo testování také na Střední zdravotnické škole a vyšší odborné škole zdravotnické Karlovy Vary.

V Karlovarském kraji zůstává epidemická situace zatím klidná. Na 100 tisíc obyvatel připadá v uplynulém týdnu 219 případů nákazy, což je nejméně ze všech krajů ČR. Nejvíce se nyní nákaza v kraji šíří na Karlovarsku, kde je 242 případů na 100 tisíc obyvatel, nejméně na Chebsku, kde evidují 200 případů na 100 tisíc obyvatel.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Olomoucký kraj

Štítky Testování, Covid, Školy, Karlovarský, Karlovarský kraj, infekční onemocnění, Jana Pavlíková, rychlý antigenní test, Cheb, Petr Jelínek, Jan Homolka, Integrovaná střední škola, Česko, Sokolov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.