středa 29. září 2021 Michal

Nepozorná řidička prorazila při parkování zábradlí a spadla s autem z nábřeží do řeky

Šestapadesátiletá řidička vozu značky Toyota prorazila v Karlových Varech zábradlí a spadla z několik metrů vysokého nábřeží do vody řeky Teplá nedaleko před soutokem s řekou Ohře. Vozidlo zůstalo v řece převrácené na střechu. Naštěstí je tam jen málo vody. Žena se za pomoci policistů dostala z vody ven ještě před příjezdem hasičů.

„Řidička se neměla při parkování zřejmě plně věnovat řízení, narazila do zábradlí a následně vjela s automobilem do řeky. Při dopravní nehodě utrpěla lehké zranění, se kterým ji záchranáři převezli do nemocnice. K úniku provozních kapalin nedošlo. Policisté provedli u řidičky orientační dechovou zkoušku, která byla s negativním výsledkem," uvedla mluvčí policie Eva Valtová. 

Celková škoda na vozidle a na poničeném zábradlí byla předběžně odhadnuta na téměř 105 tisíc korun. Dopravní policisté ženě za tento přestupek uložili pokutu příkazem na místě.

Hasiči s využitím sorbčních prostředků hlídali, aby nedošlo k úniku provozních kapalin do vody, na místě asistovali při vytažení vozidla z koryta řeky.

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZS KVK / Policie ČR

Štítky nehoda, auto v řece, zraněná řidička, hasiči

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.