středa 12. srpna 2020 Klára

Voda v koupalištích Karlovarského kraje je většinou čistá, ale zatím studená

V Karlovarském kraji má stále většina koupališť vodu dobrou i díky tomu, že je poměrně studená. Výjimkou je dál Velký Rybník u Hroznětína a vodní nádrž Skalka u Chebu, kde je voda nebezpečná ke koupání. Nejkvalitnější voda je v koupalištích na Sokolovsku, vyplývá to z posledních údajů Krajské hygienické stanice (KHS) Karlovy Vary.

Podle posledních údajů hygieniků je na Sokolovsku v koupališti Michal, vodní nádrži Tatrovice, Bíle Vodě u Chodova a v nádrži Boden u Habartova voda výborná. Vodu s mírně zhoršenými vlastnostmi má nově koupaliště Na Kluči v Habartově. Voda se tam pohybuje od 20 do 22 stupňů Celsia.

Vodu vhodnou ke koupání vyhodnotili hygienici na Karlovarsku v lomu Jáma u Otovic a v koupališti Kolová. Na oblíbeném koupališti na Rolavě je kvalita voda na druhém stupni z pětistupňové škály, voda je tam tak v pořádku. Na Velkým rybníku je voda aktuálně ke koupání nevhodná. „Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a hrozí akutní poškození zdraví, vyskytují se tam sinice i vodní květ. Vyhlášen zákaz koupání," uvedli hygienici na webu.

Na Chebsku je voda podle posledních odběrů hygieniků kromě Skalky vhodná ke koupání. V nádrži Skalka, kde hygienici vyhlásili zákaz koupání, se vyskytují sinice a vodní květ.

Víkend bude pod mrakem

Sobotní ráno bude polojasné až oblačné. Ojediněle se mohou vyskytovat slabé přeháňky, teploty se vyšplhají maximálně  na 27 °C, na horách to bude tradičně o něco méně a to 19 až 22 °C. 

Neděle bude oblačná, postupně můžeme očekávat přeháňky, místy i bouřky. K večeru se oblaha projasný. V noci teploty spadnou na 12°C, přes den naměříme od 21 do 24°C.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Koupaliště Michal

Štítky kvalita vody, koupání, počasí, předpověď, koupaliště, hygiena

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.