sobota 15. srpna 2020 Hana

Starosta Jan Bureš: Město Ostrov si zatím stále drží nulové skóre

Obyvatelé Ostrova mohou každý den sledovat aktuální počet nakažených ve svém městě. Na svém facebookovém profilu zveřejňuje aktuální číslo sám starosta. A zatím každý den mohl napsat: Počet nakažených v Ostrově = 0.

Starosta Jan Bureš je zároveň krajským radním pro zdravotnictví a tak každý den řeší aktuální otázky týkající se boje s koronavirem. V minulých dnech pořádal hasiče o zapůjčení generátoru ozónu, kterým se desinfikují hasičská auta.

„Přes noc jsme desinfikovali mateřskou školku, která jako jediná zůstává v Ostrově v provozu z nařízení kraj ohledně poskytnutí péče pro děti záchranářů, lékařů a dalších nezbytných profesí,“ vysvětluje Jan Bureš.

Dále byl „ozonizér“ použit k desinfekci služebny městské policie a podatelny městského úřadu. „Budeme ho používat i v dalších městských zařízeních a hlavně jsme rozhodli o koupi vlastního. To znamená, že město bude mít vlastní zařízení, které bude používat k desinfekci i po skončení této pandemie,“ doplnil Jan Bureš s tím, že tím budou postupně vydesinfikovány například všechny městské školky a školy.

Další dobrou zprávu starosta mohl sdělit poté, co město obdrželo zásilku desinfekce, kterou doručili hasiči. „Stále je ale třeba být opatrný a dodržovat nařízení a doporučení vlády i kraje,“ dodal Jan Bureš, který věří, že nulové skóre jeho města vydrží co nejdéle.

V Karlovarském kraji bylo k včerejšímu večeru 68 pozitivních případů. Krajská hygienická stanice ale nesmí zveřejňovat počty nakažených v konkrétních městech a obcíxh. Počty jsou zveřejňovány pouze souhrnně za jednotlivé okresy. Někteří starostové tak o počtech nakažených informují sami.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo5 čtenářů

Autoři | Foto Jana Pavlíková

Štítky koronavir, Ostrov, žádný nakažený, opatření, desinfekce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.