pátek 7. srpna 2020 Lada

Objekt opuštěné Myslivny dostane novou střechu, za sedm milionů korun

Pracuje se také na projektu, který má být podkladem pro přestavbu historického objektu na nájemní byty. Ta by měla začít už v příštím roce. Letos je ale třeba opravit krovy a položit novou střešní krytinu.

Po mnoha letech se začal řešit osud opuštěné Myslivny v Ostrově. Po zkrachovalých plánech na welness centrum, restauraci, pivovar a další podnikatelé záměry, přišlo vedení radnice s nápadem, přebudovat objekt na nájemní byty. Záměr odsouhlasilo zastupitelstvo a připravuje se projekt. „Počítáme s tím, že dole v přízemí budou nebytové prostory a zázemí pro nájemníky. V dalším patře a podkroví pak budou byty,“ řekl místostarosta města Marek Poledníček.

Projektovou dokumentaci k přestavbě už připravují projektanti z místní ostrovské společnosti. Ještě než se ale začne rekonstruovat, je třeba opravit střechu Myslivny. „Máme dotační jeden milion korun, který na tuto akci použijeme. K němu ale musíme přidat zhruba dalších šest, neboť je třeba opravit a zachránit krovy a položit novou střešní krytinu,“ pokračuje dále místostarosta s tím, že práce na střeše by se měly stihnout ještě letos.

Konkrétní počet bytů, které v objektu Myslivny vzniknou, zatím není znám. Jisté ale je, že byty si chce město nechat ve svém majetku a pronajímat je, jako stovky dalších ve městě.  O bydlení v Ostrově je totiž stále velký zájem.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Štítky rekonstrukce, byty, Ostrov, radnice, bydlení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.