sobota 4. července 2020 Prokop

Starý nábytek, koberce a další objemný odpad odveze radnice zdarma

Vedení Karlových Varů nechá po městě rozmístit velkoobjemové kontejnery. Obyvatelé města do nich budou moci zdarma odložit komunální odpad, který se nevejde do běžných sběrných nádob.

Jarní úklid bytu, sklepa, garáže nebo zahrady si mohou naplánovat obyvatelé Karlových Varů. Vedení radnice nechá rozmístit do každé čtvrti velkoobjemové kontejnery, kam lidé mohou zdarma odložit starý nábytek, koberce, lina a další odpad, který se buďto rozměrem nebo hmotností nevejde do běžných sběrných nádob. „Akce se bude konat v průběhu dubna a rozmístění kontejnerů bude postupné. Půjde ale vždy o sobotu v čase od 8 do 16 hodin,“ uvedla mluvčí karlovarského magistrátu Helena Kyselá.

Pokud budou kontejnery v průběhu dne naplněny, smluvní společnost zajistí jejich vyvezení a opětovné přistavení. „Služba je pro místní obyvatele zdarma, náklady na její zajištění činí zhruba 1 milion korun. Přesný harmonogram rozmístění a seznam stanovišť kontejnerů je dostupný na webu Magistrátu města Karlovy Vary,“ dodala mluvčí s tím, že do kontejnerů se nesmí vyhazovat pneumatiky, vyřazené elektrospotřebiče, barvy, oleje, autobaterie a další nebezpečný odpad.

Další vlna svozu objemného odpadu proběhne v průběhu měsíce září a její rozsah a systém bude podobný.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Autoři | Foto pixabay

Štítky odpady, kontejner, Karlovy Vary, úklid

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.