středa 23. září 2020 Berta

V Mariánských Lázních letos smějí na kolonádu i pejsci

Novinku pro majitele psů zavedli v Mariánských Lázních. Nově se tam mohou po kolonádě promenádovat pejskaři se svými čtyřnohými mazlíčky. Rozhodnutí vyvolává pozitivní i negativní ohlasy. Lidé také poukazjí na nedoržování zákazu kouření.

„V letošním roce padl zákaz vstupu psů na lázeňskou kolonádu. Nově se svým psem na kolonádu pejskaři mohu, pokud mají psa na vodítku. Budou-li se majitelé psů chovat odpovědně, rád osobně podpořím zrušení tohoto zákazu i do dalších let,“ sdělil starosta Mariánských Lázní Martin Kalina (Piráti).

Starosta očekával a stále očekává pozitivní i negativní reakce k tomuto tématu. Zatím prý ale převládají ty pozitivní.

„Věčným mravokárcům kromě psů často vadí třeba i nejmenší děti se smíchem se prohánějící ve vodě po okrajích naší zpívající fontány. Mě osobně takový pohled přinutí spíše k úsměvu než k pohoršení. Hlavní kolonáda v Mariánských Lázních je nádherná, ale není to skanzen. Dítě často neuhlídáš a psa těžko přiváže majitel ke koši v parku, aby se šel podívat na fontánu,“ dodal starosta.

Obyvatelé Mariánských Lázní nejsou zdaleka v této otázce jednotní. Někteří se obávají psích exkrementů na krásných kolonádách, jiní zase věří, že majitelů psů budou zodpovědní. Více lidí ale rozhodnutí vedení města vítá. „Když si majitele pejsky řádně vyvenčí, aby tam pejsci nečůrali a nekadili, nejsem proti,“ reagovala Monika Tomášová. Naopak Igor Tucík napsal: „Takže můžeme venčit psy na kolonádě? Bezva všude bude nas…..“

Další lidé však více než na psy poukazují na nedodržování zákazu kouření na kolonádách a to zejména při různých kulturních akcích, kdy do města přijede řada stánkařů a trhovců, kteří tento zákaz nerepsektují.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto facebook.com

Štítky pejskaři, Mariánské Lázně, kolonády, venčení, novinka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.