čtvrtek 16. července 2020 Luboš

Americký most v Chebu vyvolává mnoho otazníků

Vedení města zvažuje co dál s frekventovaným mostem přes řeku Ohři. Nabízí se totiž generální oprava nebo stavba mostu nového. Ten by však ležel úplně jinak a následně by na něj navazovala nová komunikace vedoucí k prodejně Lidl.

„Projekt na jiné uložení Amerického mostu a jeho následné napojení na novou komunikaci není ničím novým. Na radnici leží už několik let a je dokonce v územním plánu města. My se musíme v dohledné době rozhodnout, jak tuto situaci vyřešit. Stávající most sice není v úplně špatném stavu, ale za pár let bude potřebovat generální opravu,“ vysvětluje místostarosta Chebu Jiří Černý.

Vedení města tak musí řešit otázku, zda most nechá ještě nějakou dobu sloužit a připraví výstavbu nového mostu s novou komunikací procházející kolem Kulturního centra Svoboda k prodejně Lidl a nebo zda zafinancuje pouze zmiňovanou generální opravu.

„Odhadované náklady na nový most jsou někde kolem osmdesáti až sto milionů korun a generální oprava může být od deseti do třiceti milionů korun. Rozhodnout o cestě, kterou půjdeme, musíme nejpozději v příštím roce,“ doplnil starosta města Antonín Jalovec.

Město Cheb spravuje 14 mostů a 14 lávek a nespočet propustek. Vše je zahrnuto v takzvaném Generelu mostů, lávek a propustků, který se každý rok aktualizuje. Z generelu mimo jiné vyplývá, že je třeba řešit most ve Šlapanech, lávku v Ašské ulici nebo most v Hroznatově, který je rovněž ve špatném stavu.

„V úvahu připadá i stavba úplně nového mostu, který by spojil Truhlářskou ulici se sídlištěm Zlatý vrch, ale tam se bavíme o nákladech kolem sto padesáti milionů korun. Dotace na takový projekt ale neexistuje. I když by nám to výrazně pomohlo vyřešit dopravní situaci ve městě, zatím to není moc reálné. Ale kdybychom byli úspěšní v hospodaření a přišly nějaké dobré roky, umím si stavbu nového mostu představit,“ dodal další místostarosta Miroslav Plevný.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Štítky doprava, investice, mosty, generel, Cheb, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.