sobota 23. ledna 2021 Zdeněk

Čtyři města z Karlovarského kraje soutěží o milion korun a titul Historické město roku 2020

Horní Slavkov, Žlutice, Karlovy Vary a Cheb. To jsou jména čtyř zástupců Karlovarského kraje v soutěži o titul Historické město 2020. Přihlášená města se v krajském kole utkají o postup do celostátního finále. O postupujícím rozhodne hodnotící komise složená z pracovníků Památkového ústavu v Lokti, zástupců Ministerstva pro místní rozvoj a Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

„Vítěz krajského kola získá kromě postupu také pamětní list a finanční odměnu. Titul Historické město roku se uděluje jako ocenění za nejlepší přípravu a realizaci v rámci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón,“ vysvětlila mluvčí krajského úřadu Jitka Čmoková.

Vítěz celostátního kola soutěže bude slavnostně vyhlášen u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel v dubnu 2021. Kromě práva využívat titul „Historické město roku 2020“ získá hlavní cenu – 1 000 000 korun, umělecké dílo z českého křišťálu a pamětní grafický list od předních českých umělců.

„Jsem velmi ráda, že se města našeho kraje do soutěže přihlásila. Myslím si, že rozhodně mají co nabídnout a pevně věřím v jejich úspěch. Zároveň si myslím, že by se mělo do soutěže zapojit více měst, k čemuž se je budeme snažit v následujících ročnících motivovat,“ uvedla krajská radní pro oblast kultury a památkové péče Oľga Haláková (KDU-ČSL), která byla dlouhodobě garantem a předsedkyní sekce Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto facebook.com

Štítky historická města, soutěž, milion korun, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.