sobota 15. srpna 2020 Hana

Rekonstrukce hotelu Thermal se přesunula do horních pater

V karlovarském hotelu Thermal pokračuje komplexní rekonstrukce. Hotel v červnu po zmírnění ochranných opatření proti koronaviru po půlroční pauze otevřel první zhruba polovinu pokojů. Práce tak pokračují ve vyšších podlažích, ale i na střeše hotelu, řekl ředitel hotelu Vladimír Dvořák.

"V tuto chvíli probíhá jedna z nejviditelnějších části rekonstrukce. Opravují se terasy a střecha v 16 patře, kde se vyměňuje izolace. Probíhá předávání všech technologických celků, chlazení a topení. A dokončují se práce na patrech deset až 15, které prošly největší modernizací. Nižší patra, 147 pokojů, jsme uvedli v provoz 1. června, tedy po 147 dnech," řekl Vladimír Dvořák.

Pracuje se také na dokončení projektu rekonstrukce ikonického hotelového bazénu, který je nad hotelem a z něhož je nejlepší výhled na historický střed města. Podle Nováka zatím platí už dříve ohlášený termín dokončení rekonstrukce bazénu a otevření v červnu 2021. Práce ale budou pokračovat i na hotelu. Chystá se výběrové řízení na dodavatele nových oken a na rekonstrukci mezipatra a recepce.

Celá rekonstrukce se podle Nováka snaží skloubit modernizaci se zachováním co nejautentičtější podoby hotelu, který je dílem architektů Věry a Vladimíra Machoninových. Například venkovní nátěry jsou v původní barvě, chodby jsou obložené sice novými, ale vzhledově prakticky od původních nerozeznatelnými lamelami, v interiérech se používají původní, jen přečalouněná křesílka, v původní podobě zůstane i orientační systém v hotelu. Bude doplněn o místa, která v době stavby hotelu, v 70. letech minulého století, v hotelu ještě nebyly, například balneoprovoz.

Potomci Machoninových v únoru uvedli, že s nimi vedení hotelu o rekonstrukci nejedná. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) tehdy řekla, že jejich námitky s nimi chce projednat.

Autoři | Foto Roman Kořinek

Štítky ČR, hotely, stavby, Thermal - F, Karlovy Vary

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.