pondělí 10. srpna 2020 Vavřinec

Koupaliště v Karlovarském kraji jsou až na dvě výjimky bezpečná

Voda v koupalištích v Karlovarském kraji je zatím i přes mírné zhoršení vhodná ke koupání. Výjimkou je Velký rybník u Hroznětína, kde je podle hygieniků už voda ke koupání nebezpečná, a Skalka, kde by se lidé také už koupat neměli. Naopak výbornou kvalitu mají přírodní koupaliště na Sokolovsku, vyplývá z posledních odběrů Krajské hygienické stanice Karlovy Vary.

Na Velkém rybníku zjistili hygienici masivní nárůst sinic a vodního květu. Kvalita vody je tam tak na pátém, nejhorším stupni z pětistupňové škály.

Na Rolavě v Karlových Varech se mírně, na třetí stupeň, zhoršila kvalita vody na pláži a u mola. Na brouzdališti zůstal druhý stupeň kvality, voda tu má jen mírně zhoršené vlastnosti.

Na Sokolovsku má i nadále vodu bez závad koupaliště Michal u Sokolova, přehrada Tatrovice, Bílá voda u Chodova nebo nádrže Boden i Rádě u Habartova. Na Tajchu u Šindelové je má voda zhoršenou kvalitu na třetím z pěti stupňů kvality.

Odběry z minulého týdne na Chebsku zjistily špatnou kvalitu vody na Skalce, kde je voda už nevhodná ke koupání. Na Jesenici je naopak voda zatím bez závad.

Autoři | Foto drbna.cz

Štítky ČR, rekreace, koupaliště, Karlovarský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.